17.04.2023 Stevan Davidović

Siguran korak vodećih

Značajna pobeda u Novoj Crnji - FK Jedinstvo (Novi Bečej), stoje: Barkoci, Kovačev, Perić, Koledin, Dokman, Vinović, dole: Mihajlović, Veselinović, Mesaroški, Vrebalov, Denis Salihović (foto: Goran Birimac)

U 14. kolu Međuopštinske lige Kikinda-Žitište, vodeći tandem zabeležio je očekivane pobede. Napredak je u Banatskoj Topoli bio veoma ubedljiv protiv Omladinca iz Ravnog Topolovca 5:0, dok je novobečejsko Jedinstvo, do bodova u Novoj Crnji došlo tek u završnici utakmice.

U prvom poluvremenu fudbaleri Rohama, delovali su mnogo organizovanije od Novobečejaca, koje je itekako poremetila teža povreda Branislava Dokmana, na kojeg je već u prvom minutu  oštro startovao Goran Grujić, kojem je sudija Milan Runić iz Žitišta za taj start dodelio žuti karton. Prinudna izmena centralnog odbrambenog igrača Jedinstva, itekako je uticala na dalji tok susreta, što su domaći iskoristili i u 15. minutu, posle asistencije Farkaša, golom Grujića došli u vođstvo 1:0, što je bio rezultat u poluvremnu.

U drugom poluvremenu Novobečejci su delovali mnogo sigurnije, imali više izglednih prilika, da bi Uroš Veselinović u 56. minutu izjednačio (1:1). Izjednačujući gol dodatno je motivisao Novobečejce, pa su se ređale šanse pred golom Vukobrata. Posle jednog prodora Mesaroškog u 78. minutu lopta je došla do kapitena Jedinstva i najboljeg strelca, Nenada Vinovića, koji je rutinski šalje u suprotni ugao za vođstvo 1:2.  U 87. minutu zbog drugog žutog kartona igru je napustio igrač domaćih Raša Todor, ali to nije uticalo na završnicu susreta.  U 15. kolu novobečejsko Jedinstvo igra u Ravnom Topolovcu sa Omladincem, dok se u Hetinu sastaju Terekveš i Roham.

Roham – Jedinstvo 1:2 (1:0)

Nova Crnja: Igralište Rohama. Sudija: Milan Runić (Žitište). Strelci: Grujić u 15. za Roham, a Veselinović u 56. i Vinović u 78. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Grujić, Farkaš (Roham), Denis Salihović (Jedinstvo). Crveni karton: Todor u 87. minutu (Roham).

Roham: Vukobrat, Lajoš, Todor, Farkaš, Hodi (Apro), Živković (Kitanović), Oljača (Balog), Marić, Maksimović, Grujić

Jedinstvo: Barkoci, Perić (Stojanov), Mesaroški, Dokman (Dragiša Salihović), Vinović, Veselinović, Denis Salihović, Vrebalov, Koledin, Mihajlović, Kovačev

Tekst: Stevan Davidović

Roham 1 : 2 Jedinstvo
Napredak 5 : 0 Omladinac
Proleter 2 : 1 1. Oktobar
Vojvodina 0 : 3 SU Podgrmeč
Terekveš 3 : 3 Borac