Okružna liga Kolubara: Brezovici samo bod na strani, Jabučje jesenji prvak!

Fudbaleri Brezovice nisu uspeli da ostvare pobedu u opštinskom derbiju protiv novajlije u ovom rangu Poleta iz Takova! Početku utakmice je prethodilo dodeljivanje pehara domaćoj ekipi Takova za prošlogodišnje osvoje prvo mesto u Prvoj opštinskoj ligi Uba! Lep ambijent u gledalištu, sunčano vreme iz pomalo vetra dali su nam priliku da vidimo jednu lepu fudbalsku predstavu! Ali obe ekipe nisu pokazale ono šta znaju, posebno ekipa Brezovice koja pretenduje na viši rang! Posle uvodnih par minuta videli smo prve šuteve na gol. Prvo su to učinili gosti preko Simića čiji slab udarac lako kroti Milivojević! Takovčani odmah uzvraćaju, slobodan udarac sa leve strane Radovanović zahvata glavom ali lopta odlazi pored gola, za prve uzdahe domaćih navijača. U 18. minutu sjajan prodor po desnoj strani Vukanica, centaršut na prvu stativu, ali Janković loše zahvata loptu glavom. Igrao se 21. minut kada je poništen gol Poletu. Ponovo je izveden slobodan udarac sa leve strane, u gužvi loptu neko od fudbalera Takova zahvata glavom i postiže gol, ali je u tom trenutku bio najbliži golmanu Adroviću, pa je pomoćni sudija sa pravom signalizirao ofsajd poziciju. Posle nekoliko „praznih“ minuta, fudbaleri Brezovice stvaraju nekoliko šansi preko Simića koji ne uspeva da savlada golmana gostiju. 40. minut mogao je da bude koban po goste. Domaći igrač izvodi odličan solo prodor po desnoj strani, ubacuje loptu u šesnaesterac nju niko ne uspeva da zahvati, a na drugoj strani igrač Takova ostaje kratak. U drugom poluvremenu gosti pokušavaju da stignu do vodjstva, ali u toj nameri ne uspevaju. Fudbalerima Brezovice se žuri, ali u takvoj igri ne uspevaju da urade ništa posebno. Svesni da ih malo deli od osvajanja vrednog boda, domaći igrači se još više povlače. Jedinu šansu koje se mogla uopšte izdojiti u tim trenucima je lep šut Drobnjaka iz daljine, ali lopta ipak, odlazi preko gola. Fudbaleri Brezovine pokušavaju da probiju bunker domačih, ali u želji da postignu gol i reše utakmicu često komlikuju ili nemaju dovoljno samopouzdanja da šutnu ka golu domaćih. I onda posle ne potrebnog kompikovanja u odbrani gosti ruše domaćeg igrača na oko 16-17 metara od golmana Adrovic. Sjajan šut iz slobodnog udarca u drugu stranu, ali golman Adrović panterskom intervancijom spašava goste poraza. Na kraju kad se sve sabere i oduzme podela bodova je i najrealnija. Polet (Takovo) - Brezovica 0:0.

Ribnikar 0 : 0 Vrujci
Mladost 2 : 1 Tešnjar
OFK Jabučje 2 : 4 Pepeljevac
Rubribreza 3 : 3 OFK Divci
Sovljak 4 : 2 Trlić
Tulari 3 : 2 Zadrugar
Banjani 2 : 1 ZSK
Brezovica 2 : 1 Polet