09.10.2022 Stevan Davidović

Novobečejci pobedom čuvaju prvo mesto

U šestom kolu Međuopštinske lige Kikinda –Žitište, fudbaleri novobečejskog Jedinstva, nisu imali teži zadatak u duelu sa,veoma korektnom ekipom, Omladinca iz Ravnog Topolovca. Početnu dominaciju domaći su krunisali golom već u 9 minutu, kada je, u ovom susretu raspoloženi Vasilije Radovanović,postigao gol prvenac. Samo dva minuta kasnije isti igrač idealno je proigrao Aleksandra Božića, koji je opravdao ulogu prvog strelca ekipe. Nastavili su domaći seriju napada, da bi iskusni Saša Nikoliću u 24. minutu na lucidan način savladao Ognjena Đuričića.

Najlepši gol na utakmici postigao je Nenad Vinović, umesto da izvede  slobodni udarac, samo je rezmenio pas sa Jovanom Vrebalovim, a onda iskosa sa 20 metara loptu smestio u same raklje, za 4:0. Uljuljkani visokim vođstvom domaći su u drugom poluvremenu „spustili gas“ pa je bilo i manje prilika, ali su ipak viđena jošdva gola. Najpre je u 56. minutu kapiten Nikola Eremić uspešno realizovao kazneni udarac sa 11 metara, da bi konačan rezultat u 87. minutu postavio mladjani Marijan Ilić.U sedmom kolu Jedinstvo igra u Srpskom Itebeju sa „1. oktobrom“, dok Omladinac dočekuje Roham iz Nove Crnje.

Jedinstvo – Omladinac 6:0 (4:0)

Stadion kraj Tise, gledalaca 100. Sudija: Dejan Mijatović (Žitište). Strelci: Radovanović 9, Božić 11, Nikolić 24, Vinović 33, Eremić (iz penala) 56. i Ilić u 87. minutu. Žuti kartoni: Eremić, Radovanović (Jedinstvo), Mandić i Lj. Pudar (Omladinac).

Jedinstvo: Vlaškalin, Eremić, Radovanović, Vinović, Božić (Ilić), Denis Salihović (Mišković), Nikolić (Stojanov), Dragiša Salihović, Vrebalov, Koledin (Veselić), Kovačev

Omladinac: Đuričić, Zekirović, Mandić (Knežević), Rajlić, Mihajlović (Novaković), Nemanja Pudar (Bonkić), Nadaždin (Ljubiša Pudar), Džemailovski, Novaković, Daljević, Ćirovski (Vlahović).

Foto i tekst: Stevan Davidović

Jedinstvo 6 : 0 Omladinac
Roham 0 : 1 Terekveš
Vojvodina 4 : 4 Borac
Proleter 3 : 1 SU Podgrmeč
Napredak 2 : 1 1. Oktobar