Nezabeležen debakl Partizana, "šestica Zvezde na "krovu", Kragujevčani u finišu ispustili pobedu, "lale" sigurne protiv "rudara"

Proteklo 21. kolo Mozzart bet Super lige, pored debakla Partizana, obeležilo je šest golova u mreži “Zmajeva, novi trijumfi Javor Matisa i Čukaričkog u dramatičnoj predstavi na “brdu”. Za razliku od prethodnog kola, domaćini su bili znatno uspešniji(pet pobeda), ali su zato na strani Gatovci i crveno-beli bili više nego ubedljivi.

Svi rezultati su pali u zasenak senzacionalnog poraza Partizana nezabeleženog od samostalnosti države i formiranja lige. Tačnije, poslednji put su crno-beli fudbalski poniženi pre tačno 47 godina, u bivšoj Jugoslaviji, kada je bodove sa stadiona JNA odneo splitski Hajduk, znatno renomiraniji klub od Mladost GAT. Na poluvreneu je bilo 2:0 za goste, a do 60. minuta postavljen je konačan rezultat. Više od ubedljivog poraza brine inferiornost domaćina koji u prvom poluvremenu nisu imali direktan šut na gol. Gosti su odigrali čvrsto, disciplinovano, odgovorno, kako kaže trener Ljubomir Ristovski, u meč ušli hrabro, bez straha i taktički spremni. Na drugoj strani Gordan Petrić kaže da su se obrukali i krivicu vidi u sebi, pripisujući je svojoj naivnosti, dobroti, i možda neznanju.

Ključan momenat za ishod susreta na “krovu” zbio se u 10. minutu, isključenjem mladog štopera domaćina Đorđevića, koji iza sebe ima tek 5-6 prvenstvenih utakmica i očigledno da nema dovoljno iskustva. Zvezda je za 67 minuta postigla šest golova (nejefikasniji u sezoni) i treba podsetiti da su indetičnim rezultatom jesenas matirali Radnik. Ujedno, ovo je najubedljivija pobeda trenera Miloša Milojevića od kad sedi na klupi šampiona. U odsustvu Nikole Puače, na klupi je sedeo Marko Savić koji kaže da su igrači dali sve od sebe u datim okolnostima, i mnogo jače ekipe sa devet igrača u polju bile bi u podređanom položaju. Bitno je, veli, da ne postoji euforija kad se pobeđuje, niti depresija kad se gubi.

Kragujevčani su do 81. minuta na Banovom brdu imali tri boda u džepu i za nekoliko minuta sve prosuli. Pogrešne izmene, promena taktike, uticali su da dođe do prerasposele snaga na terenu i domaćin je za nekoliko minuta uspeo da preokrene rezultat. Reče trener Dušan Kerkez da su imali sreće i da je Radnički 1923 odigrao odlično. Smatra da veliki pritisak okuje noge u trci za treće mesto i izlazak u Evropu.

TSC je pobedom nad Kruševljanima anulirao minus iz Novog Pazara. Lazetić hvali igrače za odličnu igru i pobedu “poklanjaju” predsedniku Žamberiju, kome je preminuo brat. Kod golova Đeković je kiksnuo, a trener Đorđević zaključuje da su loše igrali i brzo primili dva jevtina gola.

Golovima Čumića, Simića i Majbašića, Vojvodina je slavila protiv Lazarevčana i materijalizovala veliki bod osvojen na “Marakani”. Trener Rastavac je istakao da sazrevaju kao tim i da drugo poluvreme treba da bude model za ubuduće, da odigraju brzo, agresivno i organizovano.

Javor Matis je uknjižio treću vezanu pobedu ako računamo trijumf u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva protiv Napretka. Gol Tanka odlučio je meč sa Subotičanima na zaleđenom i terenu očišćenom od snega. U prvih 20 minuta jedva da se igralo pet, koliko je bilo prekida i prekršaja, iz jednog je Tanko u 34. minutu pogodio mrežu. Imali su gosti svoje prilike ali je ponovo mladi Manojlović bio na visini zadatka.

Novi Pazar pred 3.000 navijača nije uspeo da nastavi uspešan niz i Nišlije su se pokazale kao čvrst orah. Radnički je tek u osmom meču odigranom pored Jošanice uspeo da izbegne poraz. Susret je odigran po izuzetno raskvašenom i mekanom terenu koji je od igrača zahtevao maksimum napora. Suspendovani trener Nišlija, Nenad Lalatović, prvo poluvreme proveo je u društvu navijača Novog Pazara.

Radnik je u neizvesnoj utakmici uknjižio drugu prvenstvenu pobedu u ligi i, koliko - toliko, pokušava da uhvati priključak sa ostalim ugroženim klubovima. Susret su obeležila dva jedanaesterca dosuđena u korist domaćina. Povratnik Makarić je promašio, ali je mladi Zvezdaš Radulović u smiraj meča pogodio. Bila je to slaba predstava na zamrznutom terenu, bez publike, ako ne računamo nekolicinu najupornijih pristalica “plavih”.

Radnički (N) 1 : 0 Javor Matis
Čukarički 1 : 0 Partizan
Voždovac 1 : 3 TSC
Vojvodina 2 : 0 Novi Pazar
Radnik 1 : 0 Napredak
Mladost (L) 0 : 0 Mladost GAT
Kolubara 2 : 1 Spartak ŽK
Crvena zvezda 2 : 0 Radnički 1923