Čukarički poražen u derbiju kola na gostovanju Crvenoj zvezdi

Čukarički poražen u derbiju kola na gostovanju Crvenoj zvezdi--

Čukarički je poražen na gostovanju Crvenoj zvezdi u derbi meču 22 kola Super lige Srbije – 0:3. Domaćin je u ranoj fazi meča došao do dva gola prednosti, pogađali su Katai i Bukari, u 14, odnosno 17. minutu, a trijumf crveno-belih potvrdio je reprezentativac Gane svojim drugim golom.

Crvena zvezda je diktirala ritam u prvom poluvremenu, stvarala šanse, a dve je i realizovala za sigurno vođstvo u ranoj fazi meča. Već u četvrtom minutu susreta posle ubacivanja iz kornera Eraković je ostao sam, glavom je šutirao sa osam metara, ali preko gola Brđana. Uzvratio je Čukarički u desetom minutu, Ovusu se izborio za poziciju i šutirao sa 20 metara, ali je Borjan bio siguran.

Samo četiri minuta kasnije domaćin je poveo, posle dodavanja Kange, Katai je umakao odbrani Zvezde i šutirao iskosa sa leve strane, Mićović je bio nemoćan – 1:0. Već u 17. minutu, posle greške Sisoka na sredini terena, Kanga je dodao loptu do Pešića, koji je odlično proigrao Bukarija, ovaj je primio loptu, okrenuo se i rutinski savladao Mićovića – 2:0.

Diktirali su crveno-beli ritam i u nastavku prvog poluvremena, ali se tada razbranio golman tima sa Banovog brda. Imao je odličnu šansu Bukari, posle centaršuta Katai, ali je glavom sa osam metara šutirao pravo u Mićovića. U 30. minutu odličan i vrlo snažan šut Pešića sa 20 metara, ali je golman Čukaričkog još bolje intervenisao, skrenuo je loptu koju su mnogi videli u golu u korner.

Odbranio je potom Mićović i šut Kataija u 32. minutu. Tri minuta kasnije još jedan opasan napad Crvene zvezde, Vigo je snažno šutirao, njegov pokušaj izblokirao je Drezgić, lopta se odbila do Bukarija, koji je tukao iz prve, ali preko gola Čukaričkog. Tek u finišu poluvremena, Brđani su došli do daha, a dve šanse imao je najmlađi na terenu, Igor Miladinović. Najpre je probao sa 20 metara u 37. minutu, Borjan je tada kranjim naporom odbranio, potom i u 45. minutu, ali je tada šutirao preko gola domaćina.

Na startu drugog poluvremena šef struke Čukaričkog izvršio je trostruku izmenu, na teren je poslao Docića, Tomovića i Badamosija, umesto Kovača, Adžića i Ovusua. Na startu nastavka solidne šanse su imali Miladinović i Docić, ali su obojica posle ubacivanja sa desne strane glavom šutirali preko gola Borjana.

U 67. minutu drugi gol Bukarija, treći Crvene zvezde. Kanga je sa svoje polovine poslao odličan pas na levu stranu, tamo je Rodić proigrao Bukarija, a reprezentativac Gane je sa pet metara lako savladao Mićovića – 3:0. Bili su belo-crni bolji u drugom nego u prvom poluvremenu, pa su imali još dve prilike.

Najpre, u 73. minutu Docić, ali je njegov šut sa 16 metara izblokiran, Brđani su dobili samo korner. Potom, dva minuta kasnije posle prodora Badamosija, Uroš Miladinović je iz odlične pozicije, sa deset metara, šutirao snažno i neprecizno.

Crvena zvezda – Čukarički 3:0 (2:0)

Strelci: 1:0 – Katai u 14, 2:0 – Bukari u 17, 3:0 – Bukari u 67. minutu. Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 10.000. Sudija: Stanko Ostraćanin. Pomoćnici: Milan Pašajlić i Nikola Borović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Ivanić (od 58. Kangva), Kanga (od 77. Mitrović), Katai (od 77. Rakonjac), Bukari, Vigo, Dragović, Rodić (od 71. Azarov), Eraković, Mijailović, Pešić (od 71. Mijatović).

ČUKARIČKI: Mićović, Rogan (od 77. Spasojević), Tošić, Ivanović, Adžić (od 46. Tomović), Sisoko, Gajić, Drezgić, I. Miladinović (od 68. U. Miladinović), Ovusu (od 46. Badamosi), Kovač (od 46. Docić).

Radnički (N) 0 : 0 Radnik
Mladost (L) 1 : 1 Vojvodina
Kolubara 1 : 0 Voždovac
Crvena zvezda 3 : 0 Čukarički
Radnički 1923 0 : 0 Javor Matis
Spartak ŽK 1 : 2 Partizan