Kolubarski ugalj lošeg kvaliteta, lagano izgoreo na "brdu"

Čukarički i Kolubara su ušli u međusobni okršaj sa po dve pobede i porazom u prva tri kola prolećnog dela prvenstva, što je bio predznak da bi večeras mogli gledati veoma zanimljivu utakmicu. I, počelo je tako. Lučić na isteku prvog minuta propušta zrelu šansu, sa 7-8 metara udaljenosti loptu šalje iznad gola gostiju. Domaći u daljem toku vrše konstantan pritisak na zadnju liniju protivnika, ali Lazarevački bedem je neprobojan.
Tempo je nakon dvadesetak minuta igre naglo opao, igra se većinom odvijala između dva šesnaesterca bez ugrožavanja protivničkih golmana. Baš kada je igra ušla u mirniji tok Lučić ponovo ulazi u šansu u 36. minutu, njegov udarac sa desetak metara u korner je sproveo Kočović hrabro poturivši glavu na metar ispred svoje gol linije. Dva minuta kasnije direktan crveni karton zbog bezobzirnog starta nad Sisokom zaradio je igrač Kolubare Simović, pa gosti utakmicu nastavljaju sa 10 igrača.
Brojčano indeferentni gosti su u drugom poluvremenu prisiljeni da se brane, ˝zabunkerisali˝ su se na tridesetak metar ispred svog gola. Izdržali su sve do 60. minuta, kada je vihorni Lučić prošao po krilu i povratnom loptom uposlio Tomovića kojem nije bilo teško da sa 6-7 metara zatrese mrežu. Samo tri minuta kasnije Docić je iz kornera na prvoj pronašao Badamosija, a ovaj pogodio stativu. Badamosija nije hteo gol ni nekoliko desetina sekundi kasnije kad mu je Popović iz blizine odbranio šut iz srca šesnaesterca. Da upotpuni seriju promašaja visoki centarfor iz Gambije se potrudio u 68. minutu šutiravši neprecizno sa oko 12 metara razdaljine od gola Kolubare.
Samo što je ušao u igru na 2:0 je povisio Stojanović u 74. minutu, sjajno ga je na drugoj stativi dijagonalom pronašao Tošić. Totalna ofanziva najzad je domaćima urodila plodom. Apsolutno inferiorni Lazarevčani u 83. minutu primaju i treći pogodak. Stojanović je centrirao sa leve strane, Badamosija neće gol, Popović mu je odbranio udarac sa svega par metara, a na kratko odbijenu loptu je natrčao Ivanović i lagano je smestio u praznu mrežu. Na kraju sasvim zaslužena pobeda domaćih koji su iskoristili brojčanu prednost. Čukarički u sredu gostuje u Lučanima, dok Kolubara dan kasnije dočekuje Javor Matis.

ČUKARIČKI - KOLUBARA 3:0 (0:0)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Nikolić Danilo. POM.SUDIJE: Harmat Atila i Rijavec Nikola. STRELCI: Tomović 60, Stojanović 74. i Ivanović 83.min (Čukarički). ŽUTI KARTONI: Pankov, Tomović i Adžić (Čukarički), Đuranović (Kolubara). CRVENI KARTON: Simović 38.min (Kolubara).
ČUKARIČKI: Belić, Rogan, Tošić, Docić (Miladinović), Tomović (Ivanović), Adžić (Stojanović), Pankov (Gajić), Sisoko, Badamosi, Drezgić (Serafimović), Lučić.
KOLUBARA: Popović, Vasiljević, Kočić (Ćosić), Kočović, Simović, Lončar (Zubairu), Đokić, Milojević (Bagarić), Milićević, Nikolić (Enčamada), Đuranović (Ilić).

Napredak 2 : 0 Radnički (N)
Novi Pazar 1 : 0 Mladost GAT
TSC 2 : 2 Spartak ŽK
Partizan 1 : 1 Radnički 1923
Javor Matis 0 : 2 Crvena zvezda
Čukarički 3 : 0 Kolubara