Optičari upisali prvu trojku ovog proleća

Teleoptik je izgubio sve tri utakmice ovog proleća, dok Studentski grad ima tri pobede u nizu. Današnji meč će biti prekretnica ili nastavak niza.

Teleoptik je preko Arambašića mogao do gola već na početku 3. minuta, ali je sa 7-8 metara iskosa pogodio samo spoljni deo mreže. Više od igre imaju domaći, gosti se umešno brane, prava šahovska partija u "Zemunelu". Zadnju liniju studenata najzad je probio Bojat u 25. minutu i zatresao mrežu sa nekih 7-8 metara udaljenosti.

Igrao se 34. minut kada je Bojat uputio više centaršut nego udarac na gol, lopta je golmanu gostiju Bojoviću prošla "kroz stomak" i na iznenađenje svih završila u mreži. Domaći napadaju nesmanjenim intezitetom, Popadić je u 39. minutu u zadnjem trenutku izblokirao šut Arambašića, lopta je završila u korneru.

Gosti su prvi put pripretli u 41. minutu kada je Popadić sa dvadesetak metara poslao loptu tek neki centimetar iznad prečke. Arambašić se na drugoj strani ispromašivao, treću dobru priliku nije realizovao u 44. minutu, lopta je nakon njegovog udarca sa 14 metara završila više od metra pored leve stative.

Pokušao je šef stručnog štaba Studentskog grada Goran Janković sa tri izmene na poluvremenu da trgne svoju ekipu, ali ni unfuzija u vidu svežih igrača nije pomogla. Indeferentni su u odnosu na domaćine, a što nisu primili još jedan gol u 59. minutu krivi su prečka i nedovoljno precizni Arambašić.

Od sredine drugog poluvremena gosti uspostavljaju ravnotežu na terenu, počinju da igraju ofanzivnije, a Mladenović je imao dobar šut sa 18 metara u 75. minutu, međutim Gočmanac je sigurno intervenisao. Poslednju priliku na meču propustio je da realizuje danas indisponirani Arambašić u 3. minutu nadoknade vremena, golman gostiju mu je atraktivnom paradom odbranio šut sa svega 5-6 metara.

Ovo je bila prva pobeda Teleoptika ovog proleća i prvi poraz gostiju. Studentima je naredni protivnik ekipa Ušća na stadionu kraj bežanijske crkve, a Teleoptik ide preko Dunava u Borču.

TELEOPTIK - STUDENTSKI GRAD 2:0 (2:0)

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: 120. GL.SUDIJA: Međedović Jelena. POM.SUDIJE: Jovanović Ivana i Stojanac Aleksandra. STRELCI: Bojat 25. i 34.min (Teleoptik). ŽUTI KARTONI: Stojanović, Đurić i Purić (Teleoptik), Krstović i Janković (St.grad).

TELEOPTIK: Gočmanac, Bojat, Dukić, Stanković, Subotić, Purić, Đurić (Krstić), Stojanović (Čermelj), Arambašić, Lakčević (Kekić), Petrović (Lekić).

STUDENTSKI GRAD: Bojović, Mladenović, Stefanović, Krstović (Džodan), Kožović, Popadić, Pavlović (Mrđenović), Paunović, Gavrilović (Šljukić), Miketić (Kuzmanović), Ramović (Janković).

Torlak 1 : 2 Budućnost
Brodarac 2 : 0 Radnički (O)
Prva iskra 0 : 1 Zemun
Ušće Novi Beograd 0 : 0 Jedinstvo
Teleoptik 2 : 0 Studentski grad
Zvezdara 1 : 1 BSK Borča