28.03.2023 Stevan Davidović

Smena trenera u Novom Bečeju

Fudbaleri Jedinstva i Vojvodine pred početak susreta

Fudbaleri novobečejskog Jedinstva uspešno su startovali u nastavku prvenstva u Međuopštinskoj ligi Kikinda-Žitište, pošto su na svom terenu pobedili Vojvodinu iz Bašaida 2:0 (2:0). Međutim nije to bila igra koja odgovara ekipi koja pretenduje za najviši plasman. Domaći su na početku susreta bili veoma raspoloženi za igru, već u 4. minutu, posle lepe akcije u kojoj su učestvovali Vinović, koji je poslao dubinsku loptu, a Branislav Koledin prihvatio i sa korner linije uputio dobar  centaršut, koji je znalački ispratio Aleksandar Odžin za 1:0. Očekivalo se da će Novobečejci nastaviti u istom ritmu, ali su to bili bezuspešni napadi sa dosta promašaja, tek u 45. minutu dolazi do promene rezultata, kapiten Nikola Eremić najbolje se snašao pred golom gostiju i sa nekoliko metara povisio na 2:0.

U drugom poluvremenu domaći fudbaleri kao da su bili zadovoljni vođstvom, istina napadali su, ali dosta neorganizovano, sa dosta promašaja, što je razočaralo stotinak domaćih navijača, koji su više očekivali od svojih ljubimaca.

Mada je uknjižena očekivana pobeda, malo ko je mogao očekivati da će posle utakmice doći do raskola između trenera Ivice Milivojeva i rukovodstva kluba. Naime posle žučne rasprave, o anemičnoj igri novobečejskog tima u prvom prolećnom susretu, usledio je prestanak saradnje sa trenerom  Milivojevim. Novobečejci su uvereni da će brzo naći novog trenera, bar do najvažnijeg prolećnog susreta, derbija (8. aprila), kada u Novom Bečeju gostuje drugoplasirana ekipa Napredka iz Banatske Topole.

Posle 11. kola Jedinstvo je zadržalo prvo mesto sa 28 bodova, koliko ima i drugoplasirani Napredak, koji je ovog vikenda pobedio Proleter iz Međe 4:0.  Narednog vikenda Jedinstvo gostuje Proleteru u Međi, dok Napredak igra u Novoj Crnji sa Rohamom.

Tekst i foto: Stevan Davidović

Roham 4 : 0 1. Oktobar
Omladinac 4 : 0 SU Podgrmeč
Jedinstvo 1 : 0 Borac
Napredak 5 : 1 Terekveš
Proleter 1 : 5 Vojvodina