03.04.2023 Stevan Davidović

U Međi iz keca u dvojku

FK Jedinstvo Novi Bečej – Stoje: Eremić (kapiten), Barkoci, Perić, Mesaroški, Odžin, Kovačev, dole:Denis Salaković, Koledin, Vrebalov, Vinović, Mihajlović

Sa velikim interesovanjem praćene su utakmice 12. kola Međuopštinske lige Kikinda-Žitište, a najveću pažnju privukle su utakmice u Novoj Crnji, gde je domaći Roham pobedio drugoplasirani Napredak iz Banatske Topole 2:0, kao i ona u Međi gde su fudbaleri Jedinstva iz Novog Bečeja, pod vođstvom novog trenera Dragana Vukajlovića, u drugom poluvremenu slomili otpor domaćeg tima i učvrstili se na vodećoj poziciji, sa tri boda prednosti u odnosu na Napredak iz Banatske Topole.

Utakmica u Međi imala je dva različita poluvremena, domaći su u vođstvo došli u 10. minutu golom Žive Kojića, a kada je u 37. minutu Dejan Mršić povisio na 2:0, izgledalo je da će lider prvenstva biti na velikim mukama. Međutim u poslednjem minutu prvog poluvremena Novobečejci su, posle kornera koji je izveo Vinović, golom kapitena Nikole Eremića, smanjili prednost domaćeg tima. U nastavku došao je do izražaja kvalitet gostujućeg tima, najbolji strelac Novobečejaca, Nenad Vinović je u 49. minutu, sa ivice kaznenog prostora izjednačio (2:2), da bi novajlija u timu Jedinstva, Mihajlo Mihajlović u 71. minutu, posle asistencije Vinovića doneo preokret (2:3), a konačan rezultat, u poslednjem minutu postavio je Nikola Mesaroški.

Malu mrlju na ovaj susret bacilo je ponašanje domaćeg igrača Nikole Popadića, koji je posle vodećeg gola gostiju izazvao gužvu, koju je želeo da spreči kapiten Jedinstva Nikola Eremić, što je sudija Marijan Gajin sankcionisao crvenim kartonom.

U narednom 13. kolu u Novom Bečeju, u subotu 8. aprila, igra se derbi prvenstva između domaćeg Jedinstva i Napredka iz Banatske Topole, jesenas je susret ova dva rivala završen 1:1.

Proleter – Jedinstvo 2:4 (2:1)

Međa: Igralište Proletera. Sudije: Gajin (Kikinda). Strelci: Kojić u 10. i Mršić u 37, za Proleter, a Eremić u 45, Vinović 49, Mihajlović 71, Mesaroški, u 90. minutu za Jedinstvo. Žuti karton: Vujović (Proleter), Crveni kartoni: Popadić (Proleter), Eremić (Jedinstvo) u 75. minutu.

PROLETER: Srđan Stanković, Živkov, Grujičić, Popadić, Cvejin, Vujović, Kojić, Došenović, Mršić, Miloš Stanković,  Radin

JEDINSTVO: Barkoci, Perić, Eremić, Odžin (Stojanov), Mesaroški, Dokman, Vinović, Veselinović, Denis Salihović, Mihajlović, Koledin

Tekst i foto: Stevan Davidović

Terekveš 3 : 2 1. Oktobar
Proleter 2 : 4 Jedinstvo
Borac 2 : 2 SU Podgrmeč
Roham 2 : 0 Napredak
Vojvodina 0 : 0 Omladinac