Fer i korektna fudbalska predstava i zaslužena pobeda Kamenorezca

Detalj sa meča - foto: D.Ivanović

Mali broj gledalaca njih oko 30 na igralištu u Dublju, videlo je zanimljivu, fer i korektnu utakmicu i šest postignutih pogodaka. Bilo je ovo 31. prvenstveno kolo Druge rasinske okružne lige, u kome je zasluženo pobedio Kamenorezac 76 rezultatom 5:1 trenutno šestoplasirani tim Jezero iz Zlatara, koji je na trenutke bio bolji i povezaniji tim što se tiče same igre. Susret je vodio glavni sudija Lazar Pršić sa pomoćnicima Zoranom Miloradovićem i Bogdanom Milićevićem. Dužnost delegata profesionalno je obavio Miomir Pantić.

Prvi pogodak za domaće postigao je danas agilni i brzonogi krilni napadač Đorđije Andrijašević u 10. minutu. U 40. minutu rezultat prvog poluvremena 2:0 postavlja Nikola Pecić.

U nastavku ista igra sa šansama ali neefikasnost vidljiva. Gosti su pokušavali da smanje vođstvo domaćih ali je odbrana dubljana na čelu sa golmanom Vladom Petrovićem i iskusnim štoperom Draganom Župcem i ostalima nije dozvolila iznenađenja. U 49. minutu gosti iz Zlatara prave prekršaj u svom šesmnaestercu i sudija pokazuje na belu tačku. Uspečan realizator za vođstvo domaćih 3:0 bio je opet Nikola Pecić. Četvrti pogodak su sami sebi postigli gosti i to je bilo 4:0 za FK Kamenorezac 76. Gosti ipak posle više pokušaja uspevaju da smanje vođstvo domaćih na 4:1 u 63. minutu pogodkom Luke Zbiljića. Konačan rezultat ove zanimljive i borbene utakmice 5:1 postavlja Đorđije Andrijašević, šutira loptu prema golu golmana lopta pogađa u nogu i završava u njegovoj mreži.

Posle ovog kola trenutno Kamenorezac zauzuma 11. mesto na tabeli sa 30 bodova, u narednom 32. kolu gostuju u Gornjem Ribniku kod poslednjeplasirane ekipe na tabeli Druge okružne rasinske lige ekipe Ribnik.

Donji Kopaonik 4 : 3 Beli Orlovi
Kamenorezac 76 5 : 1 Jezero 2017
Poljoprivrednik 2 : 2 Borac
Stari Trstenik 0 : 3 OFK Kopaonik 1931
Vinogradar 2 : 1 Velika Drenova
Mladost (DK) 5 : 2 Omladinac
Garevina 0 : 3 Mladost (T)