Prvi poraz Čukaričkog na pripremama u Sloveniji

Prvi poraz Čukaričkog na pripremama u Sloveniji--

Čukarički je doživeo prvi poraz u trećem meču na pripremama u Sloveniji, bolja od Brđana bila je ekipa MTK – 1:2. Mađari su poveli u 43. minutu, kad je centaršut Antonova uz dosta sreće završio u Samurovićevom golu. Belo-crni su izjednačili na startu nastavka, kad je centaršut Rogana iskoristio Spasojević, ali je u 50. minutu Štiber postavio konačan rezultat.

Za razliku od prethodna dva meča, stručni štab Čukaričkog odlučio je da protiv MTK-a zaigra u formaciji 3-5-2. Bilo je dobrih stvari u igri Brđana, ali i onih lošijih, s obzirom na to da ne igraju često u ovom sistemu. Mađari su šansu imali već u drugom minutu, posle kornera glavom je šutirao Hej, ali je Mirosavić uspeo da interveniše. Tri minuta kasnije ponovo je MTK imao dobru šansu, ali je uklizavanjem u poslednji čas Drezgić sprečio gol posle šuta Kovača sa 14 metara.

Prvu ozbiljniju priliku belo-crni su stvorili u 20. minutu, Luka Adžić je šutirao sa 17 metara, golman protivničkog tima je kratko odbio loptu, a potom su njegovi saigrači otklonili opasnost. Potom je MTK imao još dve prilike, oba puta je pretio Žori, prvi put u 26. minutu kad ga je sjajno izblokirao Subotić, drugi put dva minuta kasnije, tada je šutirao glavom, ali je krajnjim naporom odbrana Čukaričkog sprečila pogodak.

Najbolju priliku ekipa Dušana Kerkeza imala je u 32. minutu, Miladinović je oteo loptu na svojoj polovini, dodao je do Adžića, Brđani su imali kontru „tri na dva“, ali je vezista Brđana šutirao sa 17 metara, bio je zamalo neprecizan. Kako se poluvreme bližili kraju, tako je Čukarički bio agilniji, imao je i dve vrlo dobre situacije za gol. U 33. minutu Miladinović je snažno šutirao sa 20 metara, ali je golman uspeo da odbrani.

Pokušao je i Luka Stojanović udarcem sa distance, i njegov šut sa 25 metara golman MTK je odbranio. Kad se činilo da će mreže ostati netaknute, mađarski tim je poveo, u 43. minutu srpski internacionalac Antonov je centrirao sa leve strane, lopta je promenila pravac, pogodila stativu, odbila se od Samurovića i odsela u njegovom golu – 0:1.

Kako je počelo drugo poluvreme, Čukarički je izjednačio. Dobar deo posla odradio je Rogan, koji je odlično centrirao sa desne strane, Spasojević je šutirao, golman je kratko odbio loptu, a napadač Brđana je iz drugog šuta ubacio loptu u mrežu – 1:1. Ipak, u od 50. minuta MTK je ponovo vodio, Luka Stojanović je izgubio loptu u opasnoj zoni, iskoristio je to Štiber, koji je u šesnaestercu „zalomio“ Drezgića i potom rutinski savladao Belića – 1:2.

Promenio je Kerkez čitav tim u drugom poluvremenu, najduže su na terenu ostali Serafimović i Subotić, njih su u 69. minutu zamenili Stevanović i Tošić. Prethodno po jedna dobra prilika na obe strane, Tomović je u 65. minutu dobro pokušao sa leve strane, ali je golman MTK odlično odbranio. Još bolja je bila intervencija Belića u 68. minutu, kad je Antonov idelano centrirao iz slobodnog udarca, a glavom je pod prečku tukao Bobak.

U 75. minutu odlična akcija koju je kreirao Ivanović, driblingom je izbacio čuvara po levoj strani, dodao do Spasojevića, koji je sa 15 metara lošije šutirao, dovoljno da Demjen interveniše. Samo minut kasnije, ponovo je sjajan posao odradio Ivanović, kroz razređenu odbranu rivala poslao je loptu do Vidosavljevića, koji je iz idealne pozicije sa 14 metara šutirao visoko preko gola.

Čukarički – MTK 1:2 (0:1)

Strelci: 0:1 – Antonov u 43, 1:1 – Spasojević u 46, 1:2 – Štiber u 50. minutu. Teren u Kranjskoj Gori. Gledalaca: 30. Sudija: David Šmajc. Pomoćnici: Žan Habuš i Aleš Močnik. Žuti kartoni: Vidosavljević (Čukarički), Nemet (MTK).

ČUKARIČKI: Samurović (od 46. Belić), Subotić (od 69. Tošić), Serafimović (od 69. Stevanović), Drezgić (od 60. Kovačević), Rogan (od 60. Nikčević), Mirosavić (od 60. Ivanović), Sisoko (od 46. M. Stojanović), Miladinović (od 60. Vidosavljević), L. Stojanović (od 60. Tomović), Endijae (od 46. Ze Mario), Adžić (od 46. Spasojević).

MTK: Demjen, Bobal, Antonov, Kata, Žori, Bognar, Hej, Nemet, Kovač, Kali, Kadar. Igrali su još: Vandai, Štiber, Kosnovski, Spalek, Horvat, Molnar, Veg.

Crvena zvezda 2 : 2 Novi Pazar
TSC 1 : 1 Vojvodina
Čukarički 2 : 1 Radnički 1923
Partizan 2 : 1 Voždovac