Alasi nadigrali lidera, Dunav - Srem 95:77

Pred punim tribinama hale u Belegišu, košarkaši Dunava ubedljivo su savladali prvoplasiranu ekipu Srema rezultatom 95:77 (29:15, 13:23, 16:14, 37:25) i tako se u potpunosti revanširali za poraz u prvom delu prvenstva.Tokom cele utakmice domaći košarkaši bili su u prednosti. Od prvog minuta utakmice pokazali su veliku motivaciju, borbenost i želju za pobedom. Furiozna prva četvrtina donela im je veliku prednost 29:15. Početkom druge deonice Dunav je imao i +17 ali su gosti zaigrali mnogo bolje i do poluvremena smanjili vođstvo domaćih na samo četiri poena (42:38). U trećoj četvrtini viđen je pravi rat. Dunav nije ispuštao prednost i u poslednju deonicu ušlo se rezultatom 58:52. U poslednjih deset minuta gosti iz Sremske Mitrovice pokušavali su na sve načine da stignu prednost domaćih ali sve što su uspeli bilo je da se na tri minuta pre kraja približe na minus pet poena razlike. Međutim, košarkaši Dunava odigrali su izvaredno završnicu meča. Sigurnom igrom i u odbrani i u napadu prouzrokovali su nervozu kod igrača Srema i serijom 18:5 u poslednja dva i po minuta igre postavljaju konačnih 95:77 za veliko slavlje u hali. Zahvaljujemo se publici koja je došla u velikom broju i pružila podršku košarkašima Dunava. Statistiku sa večerašnje utakmice možete pogledati na sajtu kluba. U narednom kolu Dunav gostuje u Novom Bečeju protiv uvek neugodne ekipe Jedinstva.