Buran remi na Banovom brdu, Vojvodini pripao slađi bod

Sudar dve ekipe sa evropskim ambicijama nije privukla veću pažnju ljubitelja fudbala na Banovo brdo, okupilo se tek nešto oko 400 gledalaca. Čukarički je pre tri dana deklasiran u Firenci u okviru grupne faze Lige Konferencije, dok su Novosađani svoje bitisanje u istom takmičenju završili još u kvalifikacijama. Dakle, želje su jedno, a mogućnosti nešto sasvim drugo, oba naša predstavnika su se pokazala nedorasla za Evropu.

Pređimo na domaće prvenstvo gde im takođe ne cvetaju ruže, mada se nalaze u zoni play-offa, trenutno su ispod crte koja vodi u takmičenje pod okriljem UEFA. Treba napomenuti da su današnju utakmicu ispratli brojni skauti evropskih klubova, a najinteresantniji im je bio član domaće ekipe šesnaestogodišnji Mihajlo Cvetković. Domaći su prvi imali priliku, igrao se 9. minut kada je odbrani Novosađana po desnoj strani pobegao Janković i stigavši na 12-13 metara od gola gađao suprotan ugao, reprecentativac Crne Gore na golu Vojvodine Carević se ispružio i loptu vrhovima prstiju izbacio u polje. Samo minut kasnije isti igrač sa još bliže distance, svega 5-6 metara, šutira snažno, ali i dosta neprecizno kraj gola.

Vojvodina nedugo zatim preko Radulovića u 12. minutu ima sjajnu šansu, ali se sada Filipović istakao odbranom izbacivši loptu u korner. Međutim opasnost po njegov gol nije prošla, jer nakon izvedenog udarca iz ugla Zukić pronalazi šupljinu u odbrani i dovodi Vojvodinu do prednosti. U 16. minutu Novosađani već vode dva razlike, Vukanović je strelac sa par metara razdaljine na asistenciju Kembela. Blic krig gostiju uticao je da domaći igrači u nastavku igraju smušeno i sa dosta grešaka u pas igri. Od šoka su se oporavili tek u 36. minutu, kada je posle centaršuta Docića iz slobodnjaka Kovač temenom loptu sproveo iza leđa Carevića za 1.2.

Igrao se 40. minut kada se desio strahovit sudar glavama Serafimovića i Kembela, pa je nastao petominutni prekid da im se ukaže medicinska pomoć. Domaćeg igrača su odvezla kola hitne pomoći u bolnicu, dok je Jamajčanin igru nastavio sa čalmom oko glave. U preostalom delu igre do odmora domaći propuštaju kolosalnu priliku da izjednače, Miladinović je uposlio mlađanog Cvetkovića na rubu peterca, a ovaj iz prve loptu poslao tik pored stative.

Vojvodina igra angažovano u nastavku kao da nema prednost, a Zukić u 52. minutu umalo nije povisio prednost šutem sa ivice kaznenog prostora, lopta je prohujala kraj same stative. Uzvraćaju domaći 4 minuta kasnije snažan šut Ivanovića sa desetak metara uspešno je odbranio gostujući golman. Prilike se ređaju naizmenično, u 61. minutu Zukić je prelepo uposlio Bjekovića koji izlazi sam pred Filipovića i pokušava da loptu pošalje u mrežu njemu kroz noge, golman domaćih izlazi kao pobednik.

Filipović i u 65. minutu čuva svoj gol, kada mu je Nikolić pripretio sa desetak metara, ostavljajući svom timu nadu u pozitivan rezultat. A do njega domaći stižu u u 85. minutu, kada posle bilijara u šesnaestercu lopta dolazi do Singa i on je neodbranjivo šalje u mrežu za 2:2. Tim rezultatom susret je i završen, mada su gosti u drugom minutu nadoknade mogli i do sva tri boda, ali to nije dopustio sjajni Filipović izvadivši loptu iz rašlji nakon udarca Nikolića sa dvadesetak metara.

Čukarički i Vojvodina najpre u sredu igraju šesnaestinu finala Kupa Srbija protiv gradskih rivala, Radničkog sa Novog Beograda i RFK Novog Sada, a potom za vikend u okviru 14. kola Beograđani igraju još jednom kući, ovaj put dočekuju TSC, dok u vojvođanskom derbiju na ˝Karađorđe˝ stiže Železničar iz Pančeva.

ČUKARIČKI - VOJVODINA 2:2 (1:2)

STADION. FK Čukarički. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Ostraćanin Stanko. POM.SUDIJE: Petrović Nemanja i Pašajlić Milan. STRELCI: Kovač 36. i Sing 85.min (Čukarički), Zukić 13. i Vukanović 16.min (Vojvodina). ŽUTI KARTONI: Docić i Rogan (Čukarički), Đorđević, Rosić i Zukić (Vojvodina).

ČUKARIČKI: Filipović, Rogan, Tošić, Docić (Sing), Adžić (Adetunđi), Subotić, Serafimović, Miladinović, Janković (Ivanović), Kovač, Cvetković.
VOJVODINA: Carević, Bjeković, Crnomarković, Đorđević (Bukinac), Zukić, Mateus (Kajević), Kembel (Jovanović), Malbašić, Rosić, Radulović (Nikolić), Vukanović (Vukić).

Čukarički 2 : 2 Vojvodina
TSC 1 : 1 Novi Pazar
Partizan 3 : 0 Voždovac
Radnički (N) 1 : 1 Spartak ŽK
Radnički 1923 4 : 1 Mladost (L)
Javor Matis 0 : 2 Napredak