Ušće prosulo dva boda u Savu

Torlak se nalazi u nezavidnom položaju na tabeli, a današnji rival sa Novog Beograda im nije baš najidealnija prilika za vađenje. Zbog značaja, domaći u meč ulaze stegnuto i u grču. Krilo gostiju Vujović umalo nije kaznio neopreznost u odbrani ljubičastih u 19. minutu, golman Šefik je sjajnom intervencijim otklonio opasnost. Tri minuta kasnije Bajić sa 10 metara pogađa spoljni deo mreže gostiju, budi se i Torlak.

Utakmica potom gubi na intezitetu, a uspavanku na trenutak prekida dobra šansa koju je propustio half gostiju Trajković u 36. minutu, šutirajući glavom pored gola sa oko 5-6 metara razdaljine. To je ujedno bilo sve iz fudbala siromašnog prvog poluvremena.

Puno ozbiljnije Ušće ulazi u drugo poluvreme, špic Jović je neodlučan u 48. minutu, a imao je otvoren put ispred sebe i mogućnost da postigne vodeći pogodak za fovorizovane goste. Najlepši potez u dotadašnjem delu susreta viđen je u 57. minutu kada je Maksimović "makazicama" sa 7-8 metara uzdrmao prečku gostujuće ekipe.

Potom Bakić, samo što je ušao u igru, u 61. minutu šutira sa ivice kaznenog prostora, lopta je prohujala tik kraj stative nemog posmatrača na liniji gola domaćih Šefika. Gosti na sve načine pokušavaju da slome otpor rivala iz Kumodraža, ostavili su puno prostora nazad, pa umalo to nije kaznio Marković u 84. minutu iz brzog kontranapada. Utakmica je na kraja završena najnepopularnijim rezultatom, bodom mogu biti zadovoljni jedino igrači domaćeg tima. Tim iz Kumodraža narednog vikenda gostuje na Carevoj ćupriji, a Ušće Novi Beograd na stadionu IMT-a dočekuje Budućnost iz Dobanovaca.

TORLAK - UŠĆE NOVI BEOGRAD 0:0

STADION: SC FSB Ada Ciganlija. GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Jeknić Darko. POM.SUDIJE: Tatomirović Slobodan i Jeremić Milan. ŽUTI KARTONI: Čvorić, Jovančić i Rodić (Torlak), Ilić i Ristić (Ušće NB).

TORLAK: Šefik, Jovanović, Jovančić (Rodić), Milovanović, Pražić, Čvorić, Šalipur, Stojanović (Ranković), Maksimović (Milinović), Bajić (Janković), Marković.

UŠĆE NOVI BEOGRAD: Vojvodić, Čolić (Miletić), Stevanović, Ilić, Trajković, Stevanović, Vujović (Govedarica), Blažić (Beković), Jović, Arsić, Ristić (Bakić).

Sinđelić 2 : 2 Jedinstvo
Teleoptik 4 : 0 Studentski grad
GSP Polet Dorćol 1 : 0 Radnički
Brodarac 0 : 1 Zemun
Rad 1 : 2 PKB
Zvezdara 0 : 0 BASK TEK