Moravički okrug : Morava nadigrala Ovčar

U 17. kolu lige moravičkog okruga, ekipa iz Katrge savladala je goste iz Markovice sa ubedljivih 4-0. Bila je to jedna od lošijih predstava Ovčara, nakon dužeg perioda, pa je poraz bio neminovan. Tokom duela je duvao jak vetar i dosta ometao aktere današnjeg susreta ali je očigledno više odgovarao igračima Morave. Sam početak doneo je spornu situaciju. Igrao se 3. minut kada je fudbaler gostiju Marić dobro prošao po desnoj strani, ubacio prizemnu loptu na drugu stativu, gde je Stambolić sprovodi u mrežu. Glavni arbitar Mladenović je najpre priznao pogodak ali je isti poništio na asistenciju pomoćnika, koji je smatrao da je Stambolić igrao rukom prilikom prijema lopte, pa je ostalo 0-0. Svega tri minuta kasnije, špic Morave, Minić pokazuje da je raspoložen za igru. Dobro je primio pas na ivici kaznenog prostora, stvorio sebi prostor za udarac ali je bio neprecizan. Koji trenutak kasnije i Nešović je oprobao udarac ali je čuvar mreže Ovčara, Ostojić bio siguran.

Tim Morave dolazi do vođstva sa „kreča“. Po proceni arbitra Mladenovića, Čekanović je bio nepropisno zaustavljen u šesnaestercu gostiju. Najstrožu kaznu izveo je Grujić i savladao vratara ekipe iz Markovice za 1-0. Sve se odigralo u 21. minutu. Nakon gola, usledio je period mirnije igre bez izrazitih prilika. Kada se očekivao kraj prvog dela, gosti su izveli dobar napad. Marić je, ponovo, prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor, gde ga je defanzivac „žutih“ oborio a Mladenović pokazao na penal. Šutirao je Nešovanović ali je Miljković pročitao njegovu nameru i otklonio opasnost. Drugi deo igre protiče u znaku ekipe iz Katrge. Već u 49. minutu domaći dupliraju prednost. Minić je matirao Ostojića, iskosa sa leve strane i čini se, već tada, rešio pitanje pobednika. Isti igrač je mrežu pogodio u 59. i 78. minutu, nakon što je izlazio sam ispred čuvara mreže. Oba gola su priznata ali su i krajnje diskutabilna, jer postoji sumnja da su postignuta iz ofsajd pozicije. No, bilo kako bilo, u 78. minutu rezultat je glasio 4-0 za Katržane, kojima se ne može osporiti veća želja za pobedom i činjenica da su danas bili kvalitetniji rival. Do kraja susreta pokušali su gosti udarcima sa distance da smanje prednost ali su Janićijević, Petar Šibinac i Zlatić bili neprecizni, pa je skor ostao nepromenjen.

Mladost 2 : 1 Vujan
Jedinstvo (K) 2 : 1 Brezak
Donja Vrbava 2 : 1 Lunjevica
Miokovci 2 : 1 FK Rudar Bresnica 1927
Kotraža Franc Komerc 0 : 1 Spartak
Jedinstvo (GG) 0 : 0 Napredak
Slatina 1 : 1 Dragačevo
Morava 4 : 0 Ovčar