Vodeća Šumadija 1903 i Metalac pred novim pobedama, u derbiju Lajkovčani dočekuju Užičane, Zlatibor i Sloga za bolji utisak

Već u 2. kolu gledali smo na Zapadu derbi i duel dva kandidata za osvajanje naslova. Na “Radomiru Antiću” sastali su se GFK Sloboda i Budućnost Krušik 2014. Opterećeni važnošću utakmice, akteri su više pažnje posvetili taktičkim zamislima i svom golu. Metalac se iz Smedereva vratio sa celim plenom, Kragujevčani su iznenadili u Požegi kao i Radnički Zlatiborce. Ostali dueli, u Prijepolju, Krčagovu i Zablaću.

U subotu je na programu pet utakmica.

Nakon derbija u Užicu, Valjevci dočekuju Omladinac i treba da opravdaju ulogu favorita. Smatraju da su bili bolji od “era” i oštećeni za nedosuđene penale. Omladinac se konsoliduje i posle Bogdanovića, Radojičića, iz Borca se vratio Petrović, i predstavljaće najveće pojačanje. Za 180 minuta nisu postigli gol i neophodno je da dovedu jednog špica.

Real je domaćin Jedinstvu Putevima i prednost domaćeg terena treba da iskoriste. Kratko su vodili u Milanovcu i ubrzo primili dva gola. Imaju mlađu ekipu nego prošle sezone i za nijansu su slabiji, ali su u Podunavcima uvek dominantni. Putari su tek u zaustavnom vremenu uzeli bod u odmeravanju snaga sa sjajnim Lajkovčanima. Uzdaju se u velikog znalca Gajića i defanzivnim pristupom mogu doći do boda.

Metalac je već upisao nova tri boda protiv slabog novajlije iz Prijepolja. U Smederevu su odigrali turbulentan meč, vodili sa dva gola prednosti, dozvolili da novajlija izjednači da bi Kovačević u smiraj meča matirao domaćeg golmana. Četiri gola od pet postignuta su u prvom poluvremenu, u nastavku se više taktički oprezno igralo. Za Polimlje Srpska liga je izgleda prevelik zalogaj. Nisu se adekvatno pojačali i izjednačujući gol Ranitovića je više plod sreće i nesnalažljivosti protivničkog golmana.

Zlatibor i Sloga su na startu razočarali, naročito Požežani. Ništa nije nagoveštavalo u toku priprema da će odigrati neubedljivo. Zlatibor je dosta menjao i trener Đukiću treba vremena da se kockice slože i ekipa dobije željenu fizionomiju. Sloga je ostala oslabljenom odlaskom Đerkovića, Lukovića i Petrovića, tako da su se oslonili na mlađe igrače. Da nevolja bude veća, na startu su ostali bez pocrvenelog Martinovića, koji je veoma bitan igrač u kreaciji igre tima trenera Nikitovića.

U Markovac dolazi novajlija iz Valjeva. OFK Napredak se sa dva gostovanja vratio sa dva boda. Pojačani iskusnim Kovačevićem i nekolicinom talentovanih Kragujevčana, mogu ponovo da sastave konkuretan tim spreman za visoke domete. Radnički je iznenadio Zlatibor na “Petom puku” i uknjižio prvu istorijsku pobedu. Za radost su se pobrinuli Sofronijević i Živanović. Imaju iskusan tim kao i domaćin, problem zbog “fizikalija” može biti veliki i dobro pripremljen teren u Markovcu.

Lajkovac, Novi Pazar i Kagujevac biće u nedelju domaćini u preostala tri meča.

Derbi kola igra se između kvalitetnog Železničara i GFK Slobode. Domaćin dobro pojačani Ubljanima Stevančevićem, Filipovićem i još nekolicinom igrača, ostavio je pozitivan utisak u prva dva kola. Vodili su u Užicu do trećeg minuta nadoknade i način igre koji prezentuju doneće im u narednim kolima obilje bodova. Užičani su se u derbiju pokazali kao vrhunski organizovan klub, ako se tome doda ambijent i poseta, uveliko su prevazišli postojeći rang. Defanziva im je jača strana, fali im kvalitet u veznom i napadačkom redu. Teško će zbog manjeg rostera odigrati u kontinuitetu.

Jošanica je bila blizu osvajanja celog plena u Prijepolju i primili su gol sa pola terena. Uvek su nezgodni, agresivni, naročito u Pazaru. Tradicionalno uvek kasne sa pripremama i formiranjem tima i formu traže kroz prvenstvo. Oba meča odigrali su solidno, ali nisu rezultatski nagrađeni. Kiksevi golmana i uže odbrane koštali su izgubljenih bodova. Takovo je posle preokreta dobilo neugodni Real. Brzo su izjednačili, do kraja poluvremena poveli i sačuvali prednost. Hoće da igraju, vole da se nadigravaju i u Pazaru očekujemo lepu predstavu.

U susretu novajlija Šumadije 1903 i Mladog radnika 1940 domaćin je favorit. Kragujevčani predstavljaju prijatno iznenađenje sa dve pobede, naročito treba izdvojiti trijumf u Požegi. Imaju mlad i kvalitetan sastav koji predstavlja pravo osveženje na Zapadu. Ekipa iz Radinaca nije se adekvatno pojačala i kostur je sastavljen uglavnom od zonskih igrača. Protiv Metalca nisu se lako predali, uspeli su da anuliraju prednost od dva gola do kraja prvog poluvremena, u nastavku odigrali su opreznije, ali nedovoljno da izbegnu poraz.


Zlatibor 1 : 0 Omladinac (Z)
OFK Napredak 0 : 0 Šumadija 1903
Radnički (V) 0 : 1 Metalac
Sloga (P) 1 : 1 Jošanica
Mladi radnik 1940 0 : 3 Real
Polimlje 2 : 1 Železničar (L)
Takovo 0 : 2 Budućnost Krušik 2014
Jedinstvo Putevi 1 : 0 GFK Sloboda
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Metalac 15 12 3 0 39
2 Zlatibor 15 8 2 5 26
3 Radnički (V) 15 7 4 4 25
4 Real 15 6 6 3 24
5 Budućnost Krušik 2014 15 6 5 4 23
6 Šumadija 1903 15 5 8 2 23
7 Železničar (L) 15 5 5 5 20
8 Omladinac (Z) 15 5 4 6 19
9 Jedinstvo Putevi 15 5 4 6 19
10 Sloga (P) 15 5 3 7 18
11 GFK Sloboda 15 4 5 6 17
12 OFK Napredak 15 3 7 5 16
13 Takovo 15 4 4 7 16
14 Mladi radnik 1940 15 4 3 8 15
15 Polimlje 15 3 4 8 13
16 Jošanica 15 2 5 8 11
XS SM MD LG XL XXL