Kraljevo startovalo pobedom

U svojoj prvoj zvaničnoj utakmici pod zaštitnom opremom, ekipa Royal Crowns je trijumfovala protiv mladenovačkih Forestlandersa, rezultatom 33:0, po četvrtinama 6:0, 7:0, 6:0, 14:0.
Na početku prve četvrtine obe ekipe su uglavnom ispitivale snage i u prvoj polovini tog perioda su dominirale odbrane, koje nisu dozvoljavale da se razviju neki ozbiljniji napadi. Prvi Touchdown za Krune je postigao borbeni FB Nemanja Ljubojević trčanjem za pet yardi (PAT neuspešan). Prethodno je QB Đorđe Đorđević kompletirao jedan pas na WR Božidara Radusina za 22 yarde.
U drugoj četvrtini odbrana Kruna „ubacuje u četvrtu“, i ne dozvoljavaju Mladenovčanima da svoje zamisli u napadu sprovedu u delo. U tome su prednjačili reprezentativac Miloš Erac i linebackeri Damir Simonović i Nikola Ilić. Linebackeri Ilić i Milenko Vučetić su u ovom periodu igre zabeležili i po jedan Interception.
U ovoj četvrtini napad postiže još jedan Touchdown, preko svog trkača Viktora Todorovića, koji je istrčao za 5 yardi (PAT uspešan). QB Đorđević je, kao i u prethodnom poentiranju Crownsa, kompletirao pas na WR Stefana Bukumiru za 20 yardi.
Ekipe su otišle na zasluženi odmor, pri rezultatu 13:0 za Kraljevčane.
U nastavku utakmice, domaćin je i dalje držao visok nivo igre. MLB Nikola Ilić je pored presečene lopte u svoju statistiku upisao i jedan isforsirani fummble, a njegov kolega iz linebackerske linije Simonović je odneo loptu u crvenu zonu Forestlandersa, na 10 yardi od endzone.
FB Nemanja Ljubojević je istrčao za 6 yardi, a odmah zatim, u sledećem napadu i treći touchdown za Krune. Pas Đorđevića za WR Stefana Bukumiru za 4 yarde (PAT neuspešan).
U poslednjoj deonici igre, Mladenovčani su pokušali da pasom probiju odbranu Kruna. Defanzivci su to iskoristili, prvo je Simonović uhvatio Interception, a nedugo zatim i SS Ljubodrag Anđelković uspeo je da preseče jedan pas i postigne touchdown, prethodno pretrčavši čitavih 30 yardi (PAT uspešan) – 26:0.
U poslednjim minutama utakmice, Viktor Todorović je postigao svoj drugi touchdown. Todorović je istrčao 12 yardi za TD koristeći odlične blokove ofanzivne linije Kruna (PAT uspešan).
- Zadovoljan sam kako smo odigrali, iako smatram da to može još mnogo bolje. Ipak, na početku smo sezone, polako tempiramo formu i nadam se da će igra Kraljeva biti bolja, iz utakmice u utakmicu. Drago mi je da smo ostvarili pobedu pred našim simpatizerima, jer se ipak na kraju pamte samo pobede i porazi, reči su OLB-a Kraljeva, Damira Simonovića.
Kraljevo za dve nedelje gostuje u Jagodini, gde ih dočekuju Strawberry Celtsi, a Mladenovac ide na megdan Indiansima iz Inđije.