15.04.2013 M.Todorović

Moravički okrug: Ovčar - Kotraža Franc Komerc 4:0

20. kolo okružne moravičke lige, donelo je duel ekipa iz Dragačeva. U susretu koji je bio veoma važan, kada je reč o opstanku, Ovčar je savladao tim Kotraže Franc Komerca sa 4-0. Nakon ove pobede klub iz Donjeg Dragačeva zabeležio je skok na tabeli i trenutno zauzima 8. poziciju. I jedni i drugi susret su započeli dosta oprezno. Veći deo prvog poluvremena protekao je u rastrzanoj igri, bez pravih akcija i prilika. Domaći su pokušavali da, preskakanjem sredine terena, što pre dođu do situacije za gol ali su se gosti organizovano branili i na odmor se otišlorezultatom 0-0.

Detalj sa početka susreta

Trenutak, koji je odredio dalji tok meča, zbio se u 48. minutu. Marić je dobro prihvatio loptu i uputio se u kazneni prostor gostiju, gde biva nepropisno zaustavljen i arbitar je pokazao na „kreč“. Siguran izvođač bio je Janićijević za 1-0 u korist Ovčara. Na isteku 60. minuta domaći su duplirali prednost. Zlatić je pravovremenim pasom uposlio Simićevića, koji izlazi sam ispred Stojanovića i pogađa donji desni ugao. Dva minuta kasnije Ovčar ostaje sa desetoricom, posle isključenja Nešovanovića. Pokušala je ekipa iz Kotraže da smanji prednost preko Milićevića u 65. , odnosno Lukovića u 70. minutu ali su njihovi udarci glavom završili iznad Ostojićevog gola. Mogli su Markovičani do trećeg gola u 74. ili 75. minutu ali je Stojanović zaustavio snažne udarce Marića i Ignjatovića upućene sa distance. Ipak, osam minuta pre kraja, treći put se zatresla mreža Kotražana. Sa ivice kaznenog prostora tukao je Zlatić, čiji je udarac Stojanović odbranio ali je na odbijenu loptu natrčao Simićević i prizemnim udarcem pogodio mrežu. Rezultat 3-0. No, to nije bilo sve. U nadoknadi vremena, rezervista Nedeljković je dobro prošao po desnoj strani a zatim centrirao na drugu stativu, gde se nalazio usamljeni Stambolić koji glavom šalje loptu iza leđa vratara gostiju, za konačnih 4-0.