07.05.2013 S.Blagojević

Prva rasinska liga: Jovan Kursula - Šanac 3:0

Dobra utakmica u Varvarinu, puna trčanja ali i naboja sa dosta šansi na obe strane i pune tribine stadiona Temnića ali uglavnom navijača iz Šanca koji su bodrili svoj tim. Jovan Kursula je poveo upravo kada je Šanac imao inicijativu Tomić je dao odličan pas Miloša Mihajloviću iza zadnje linije gostiju a nekad najbolji strelac Pomoravsko-Timočke zone dobro se snašao i savladao Spasića za 1:0 Šančani koji su imali inicijativu u prvom delu potpuno su pali u drugom , doprinela je tome posebno njihova klupa preteranom nervozom a sudija Raičević je sve to tolerisao. U 63. minutu mladi Marko Savić sjajno je ponovo iza zadnje linije sporih štopera iz Šanca uposlio Marjanovića koji izlazi sam ispred golmana Spasića zaobilazi i njega i ide ka praznoj mreži stiže ga Đorđe Pavlović i ruši sudija Raičević pokazuje na penal ali čudo ne pokazuje karton ovog puta crveni Đorđu Pavloviću jer ruši igrača u situaciji za postizanje gola, ali najčudnije je ponašanje klupe Šanca za njih to nije penal, prekid traje čitavih pet minuta ubeđuju se sa klupom gostiju i delegat Milošević i sudija Raičević bez ikakvih sankcija završava se sve. Penal izvodi Miloš Mihajlović šutira Spasić brani. lopta se opet odbija do Miloša Mihajlovića koji trese mrežu za 2:0. U nastavku inicijativa gostiju ali domaći izvode sjajnu kontru mladi Marko Savić idealno upošljava Tomića ovaj pretrčava spore štopere gostiju izlazi sam ispred Spasića i zakucava loptu u mrežu za 3:0 i novu pobedu Varvarinaca koja ih vodi u mirnu luku. Ipak to nije sve u 83. minutu loptu prima ponovo rasni strelac Mihajlović prelazi nekoliko prepreka izlaz poludesno sam ispred Spasića topovski šutira ali pogađa prečku. Na kraju treba reći da je ekipu Šanca i Varvarinu pratio veliki broj navijača, ali ostao je utisak da klub (Šanac) mora više da radi sa navijačima jer njihovo ponašanje može jednog dana skupo da košta baš njihov klub. Na slici: Neuhvatljivi špic Varvarinaca Miloš Mihajlović

Strelci: 1:0 Mihajlović u 36, 2:0 Mihajlović u 63, 3:0 Tomić u 77. minutu. Stadion Temnića u Varvarinu, gledalaca 300. Sudija Bojan Raičević (Kruševac) 7. Opomenuti igrači: Mihajlović, Nikola Savić i  Krstić ( Jovan Kursula)  Đorđe Pavlović i Nikola Marinković (Šanac).

JOVAN KURSULA:   Dimitrijević 7, Petković 7, Nikola Savić 7, Veljić 7, Popović 7, 5, Marko Savić 7, 5 (Avramović 7), Anđelković 7 (Rakić 7), Tomić 7, 5, Mihajlović 8, Krstić 7, Marjanović 7.

ŠANAC: Spasić 7, Nemanja Marinković 7, Stojković 7, Ristić 6, 5Đorđe Pavlović 6, 5, Đorđević 6, 5, Milanović 7 (Nikolić-), Milovanović 6, 5 (Nikola Marinković 7), Igor Pavlović 6, 5 (Ilić-), Spasojević 7, 5, Stojanović 7.

Igrač utakmice: Miloš Mihajlović (Jovan Kursula)

Trajal 1 : 0 Jasika
Trudbenik 2 : 1 Jastrebac
Jedinstvo 1936 3 : 0 FUD
Jovan Kursula 3 : 0 Šanac
Sloga (D) 4 : 0 Poljoprivrednik