07.05.2008 Marija Kostić

Topličanin-Mladost (M) 4:0

Danas su na stadionu kraj Toplice bili idealni uslovi za igru. Topličanin je do vođstva stigao još u 3. minutu. U šesnaestercu je oboren Marko Veljković i dosuđen je penal, a Aleksandar D.Jović jer bio precizan sa bele tačke. Gledaoci su posle ovog ranog gola očekivali goleadu. Ali nije bilo tako. Činilo se, da lider na tabeli nije bio dovoljno motivisan u ovom meču. Igralo se uglavnom na sredini terena, jer su se gosti povukli i čekali su šanse iz kontra-napada. To im je i uspelo dva puta, ali su se napadači propisno obrukali. Domaći su imali dobru priliku u 15.minutu. Mladen Kostić je prošao po desnoj strani, uputio je loptu u šesnaesterac, gostujuća odbrana je izbacuje, ali ona dolazi do Uroša Mirkovića koji šutira, ali lopta završava pored gola. Pri rezultatu 1:0 se otišlo na petnaestominutni odmor.

Ni na početku drugog poluvremena, nije se videla dobra igra Topličanina niti je bilo izglednih šansi. A onda je u 65. minutu dosuđen slobodan udarac, posle prekršaja na nekih 18 metara razdeljine od gola, iskosa. Izvodi ga A.D.Jović, lopta se od živog zida odbija i dolazi do Mijalkovića u šesnaestercu, on šutira, golman brani, do lopte dolazi Kostić i šalje je u mrežu. A onda počinju da se ređaju šanse domaćih. A.D.Stanković je imao dve stopostotne šanse, ali ih nije iskoristio. U 75. minutu Miodrag Krstić prolazi po desnoj strani, centrira, lopta dolazi do do Dragana Krstića, on odmah šutira i postiže treći gol za svoj tim. Konačan rezultat postavlja Predrag Mladenović u 90. minutu posle lepog prodora Veljkovića po desnoj strani, a njemu nije bilo teško da postigne pogodak.

Prokuplje. Stadion kraj Toplice. Gledalaca:200. Sudija: Jovanović (Leskovac)
Strelci: 1:0 A.D.Jović u 3. minutu, 2:0 Kostić u 65. minutu, 3:0 D.Krstić u 75. minutu, 4:0 Mladenović u 90. minutu.
Žuti kartoni: A.D.Jović, Kostić, Jovanović
Sastav: Savić, D.Krstić, Veljković, Mirković (M.Krstić), A.D.Jović, Mijalković, Kostić (Mladenović), Rajković, A.M.Jović (Pantić), A.D.Stanković, Jovanović.