Mladi rudar
Trešnjevica
B 2000
Vredna pobeda Sloge

U komšijskom derbiju, odigranom u okviru 19. kola Međuopštinske lige Aranđelovac Topola, fudbaleri Sloge savladali su goste iz Belosavaca rezultatom 3:2. Položaj na tabeli i međusobni skor davao je ulogu favorita ekipi BSK-a, ali su domaći svojom upornošću i borbenošću uspeli da osvoje značajne bodove u borbi za opstanak.

Fudbaleri Sloge su potpuno otvoreno ušli u utakmicu i do vođstva su mogli  već u 5. minutu. Milan Ivanović je snažno zahvatio loptu sa 20-ak metara, ali je stativa bila saveznik golmana Slavkovića. Isti igrač bio je u prilici u 17. minutu,ovaj put šutirao je preko gola. U 20. minutu grešku odbrane domaćih iskoristio je Luković i postigao prvi gol za BSK. Izjednačenje je usledilo u 28. minutu. Pravovremenu asistenciju Kneževića iskoristio je Marko Jelesijević. Da domaći na poluvreme odu sa prednošću pobrinuo se Milan Ivanović u 43. minutu, iskoristivši dodavanje Čedomira Petrovića.

U nastavku meča viđena su još dva gola, po jedan na obe strane. Gosti su  izjednasčili preko Savića u 65.minutu ,posle greške golmana Nikole Jelesijevića. Novu prednost domaćih doneo je Aleksa Ivanović u 75.minutu.Ekipa Sloge mogla je i do ubedljivije pobede u 80 .minutu .Posle prekršaja nad Milanom Ivanovićem, Marko Jelesijević je promašio penal. Sve u svemu, korektna utakmica i zaslužena pobeda domaćih.

Sloga ( Zagorica ) - BSK ( Belosavci ) 3:2

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 60. Delegat meča: Dejan Damjanović ( Kloka ) Glavi sudija: Nenad Rafailović ( Aranđelovac ) pomocne sudije: Miloš Marković ( Venčani ) i Bojana Radović ( Banja ) Strelci: Luković u 20. i Savić u 65. minutu za BSK, a Marko Jelesijević u 28. Milan Ivanović u 43. Aleksa Ivanović u 75. minutu za Slogu. Žutih kartona nije bilo.

Sloga: N.Jelesijević, Dimitrijević, Miloš Stevanović, A. Ivanović, M.Jelesijević, Jovanović, Babić, Knežević( od 60. I.Ivanović ), M.Iivanović, Blagojević, Č. Petrović

BSK: Slavković, G. Ristić, Mihailović, D. Ristić, Jakovljević, Luković, Adamović, Savić, Mitrović, Janković, Rankić