Jedinstvo 1945
Brezovica
Sudije Mićić i Despotović nevešti režiseri u Parku Pećina
26.10.2013 Dragan Ilić

U nevešto izrežiranom ishodu derbija 11. kola zone Drina Budućnost i Sloga iz Požege osvojili po bod,a što je rezultat 1:1 pored arbitara odgovornost je i na akterima očajne fudbalske predstave u Parku Pećina. Na jedva vidljivo obeleženom ali dalje i razrovanom terenu, u uslovima toplotnog udara, na klupi Budućnosti ponovo nije bilo lekara, akteri takozvanog derbija u Parku Pećina umesto u fudbalskoj veštini nadmetali u similiranju, sabotiranju i na sve druge načine ruženju fudbala. Neočekivano vrelo subotnje oktobarsko popodne i temparatura na Suncu preko 30 stepeni, nije nikome odgovarala, pa su u prvom poluvremenu u igri bez sadržaja samo dve bravure Dragićevića na golu posle neuspelih pokušaja Lazovića u 23. minutu bile jedino zanimljjive gledaocima. Iako je imao razloga da promeni pola tima, bez adekvatnih mogućnosti na klupi trener Đoković nemoćan da zadrži oba kreativca u igri, umornog Čočovića zamenio je Soldatovićem, spremnim tek za pola sate igre. Budućnost napada i bez efekta do 67. minuta i akcije Nenada Živanovića za penal i vođstvo. Realizator najstrože kazne Paunović u 81. minutu poklanja gostima loptu na centru kako će se ispostaviti koji sekund kasnije za izjednačenje, jer pomoćnik Despotović previđa dvostruki ofsajd, a glavni delilac pravde Miloš Mićić goste čašćava kornerom iako lopta nije ni dohvatila poprečnu, gol aut liniju. Iz udarca iz ugla posle prekršaja na Kneževiću i Živanoviću, igrač zadužen za štopera gostiju Miloš Kuljanin dozvoljava Žuniću da nogom iz neposredne blizine pogodi mreži. U završnici meča Kuljanin je u šansi za pobedu Stare dame, ali dvometraš Gujanić na golu Sloge lako sprečava nevešti pokušaj loba. U vreloj oktobarskoj priči profitirala takozvana uprava Stare dame,i politakantskom odslukom ponovo ustolilečn na mesto sportskog direktora, harmonikaš po zanimanju i pouzdani vojnik partije Saša Isidorović. Obaveza da se igračima isplate najavljivane premiju trostruko veće od one posle pobeda u Šapcu i protiv ubskog Jedinstva, istopila se remijem na vrelom oktobarskom Suncu. Na potezu je valjevski gradonačelnik i predsednik Skupštine Stare dame iz Parka Pećina, Stanko Tezić, sigurno čovek od reči, a da li i od dela, biće samo ako se odvaži i zakaže vanrednu Skupštinu u oktobru, posle novih neuspeha aktuelnog predsednika Upravnog odbora i ono malo preostalih i lojalnih mu saradnika.

BUDUĆNOST –SLOGA (POŽEGA) 1:0 (0:0) Stadion u Parku Pećina. Gledalaca: 250 Sudija: Miloš Mićić (Loznica) 4,5. Igrač utakmice: Dragićević (Budućnost). Strelci: Paunović u 67. za Budućnost, a Žunić u 82. za Slogu. Žuti kartoni: D.Ilić, Knežević, S.Ilić, Živanović (Budućnost), Vasić i Draškić,Tanasković (Sloga).

BUDUĆNOST: Dragićević 7, D. Ilić 5,5(Kojić 6) Maksimović 7, Jakovljević 5,5 Knežević 7, Kuljanin 4, S.Ilić 6, Čočović 7 (Soldatović 7) Živanović 7, Paunović 5,5 Josipović 5,5.

Sloga: Gujanić 6,5 Tanasković 5,Goronjić 6, Vasić 5, Žunić 7, Nikolić 6, Lazović 5, Nikitović 7, Draškić 7(Plazinić 6,5), Savić 6, Stojić 6

Fudbal Fudbal Zona Drina Budućnost Sloga (P)