Dunav
ČSK Pivara
Sloga
SLV: Minimalcem prekinuli tradiciju da bi videli svetlo u tunelu

Komšijski, međuopštinski, i derbi začelja Treće Lige grupa Vojvodina,sasvim zasluženo je pripao domaćoj ekipi, koja je jednim golom rešila ovaj meč, koji je igran, u više jesenjskim ,nego prolećnim uslovima, na Gradskom stadionu u Somboru. Ova pobeda, u Somboru je čekana od 2008 godine, kada je zadnji put somborski tim pobedio odžački sastav , u Somboru 3:1,a u Odžacima 0:1. Prošlojesenjski meč, igran u Odžacima, završen je nerešeno 1:1.Ova današnja pobeda somboraca u XXII kolu prvenstva, stigla je posle osam kola čekanja, jer tim crveno-belih, iz grada zelenila, zadnji put , u ovom prvenstvu, je pobedio u 14 kolu, ekipu Banata , 15. novembra minule godine.

I današnju utakmicu somborci su počeli sa osam bonus igrača,a na klupi je sedelo još četiri, pa je osvajanje novih bodova uspeh ekipe, koja je najmlađa u Ligi. Gost iz Odžaka uzdao se u tradiciju i dobro se nosio sa mladim somborcima, sve do 50 minuta, kada je jedna brza akcija pretvorena u minimalac od 1:0.Petronijević je ušao u šesnaesterac gostiju i uputio šut ka golu, a lopta je pogodila stativu i odbila se u polje, a na nju je dobro motrio centarfor Sekulić, i smestio je na pravo mesto. Do tada,a i posle toga, oba sastava su naizmenično prelazila na polovinu protivnika,ali ozbiljnijih šansi nije bilo.Iz prvog poluvremena, jedan šut kapitena Matijevića, dobro je odbranio golman odžačana Andrijašević. U drugom poluvremenu, gosti su tražili od sudije Ćirića da svira najstrožiju kaznu, jer je neko od somboraca navodno igrao rukom u svom kaznenom prostoru, što je glavni arbitar negirao. Kad smo već kod arbitra, da kažemo da je u prvom poluvremenu morao na kratko da prekine meč, da se konsultuje sa pomoćnikom ispod istočne tribine, delegatom, i da naloži redarima da udalje jednu malu grupu neodgovornih navijača , koji su vređali pomoćnog sudiju na istočnoj strani, i posle je susret nastavljen bez problema. Sami akteri utakmice ponašali su se korektno i u granicama fer-pleja,a pokazani žuti kartoni su „zarađeni“ u žaru borbe za loptu, nikako u nekoj zloj nameri.

Novi bodovi somborcima daju nadu da još uvek ima šansi da se izvuku sa začelja,a poraz odžačana samo ih je zakovao za dno, i ovo im je bio osamnaesti poraz u dosadašnjem delu prvenstva.

Srpska Liga Vojvodina : RADNIČKI (S) : TEKSTILAC 1:0 (0:0)

Sombor, 18. April 2015 godine. Gradski Stadion. Gledalaca 100. Sudija Ćirić , pomoćnici Paštar i Harmat, (svi iz Subotice), delegat Šibul (Kikinda). Strelac Sekulić u 50 minuti. Žuti kartoni . Sekulić (Radnički) , a Perduh , Drpljanin i Tucić (Tekstilac) . Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice : Matijević (Radnički).

RADNIČKI : Šarić, D. Šimon(Radeka), Vaci, Karić, Šimunov, Cvijetić, Milanović, Matijević, Sekulić, G. Šimon(Gnjatović), Petronijević(Bulović).

TEKSTILAC : Andrijašević,Perduh, Dropljanin,Latinović, Stanisavljević (Tucić), Petković, Laćarak, Radojčić, Đokić, Ognjenović i Kulić.