Omladinac (M)
OFK Zeka Buljubaša
Sinđelić
Debitant stigao do pobede u gostima

Uspeli su Divošani da se na mala vrata domognu Sremske lige. Odustajanje FK „Novi Sad“ od takmičenja iz Novosadsko-sremske lige dalo je šansu FK „Ljukovo“ da ga zameni pa je automatski ostalo upražnjeno jedno mesto u najjačoj ligi Srema koje je po plasmanu u prošloj sezoni u Drugoj sremskoj ligi-Zapad sledovalo FK „Hajduk“ pa je ukazana prilika oberučke prihvaćena.

Na premijeri plaćen je danak neiskustvu pa je FK „Rudar“ Vrdnik, kao gost  zasluženo stigao do sva tri boda rezultatom 1:0.

Današnja utakmica je bila sadržajna i veoma kvalitetna. „Prvomajci“ su bili u ulozi favorita, i agresivnom igrom u napadu nastojali su da već na samom startu tu ulogu i opravdaju. Trener gostiju Krstić opredelio se da iz kontranapada pokuša da ugrozi mrežu domaćih. Već u trećem minutu Lazić izlazi sam ispred golmana domaćih Vidanovića, lobuje ga ali lopta odlazi pored gola. I narednih 10 minuta gledamo istu sliku na terenu, ali ovog puta kontra Divošana je bila plodonosnija i Lazić udarcem glavom nakon centaršuta Jeremića sa desne strane donosi radost momcima u belim dresovima. Brzo su se domaći igrači prenuli i nastavili sa atacima ka golu Divošana ali samo jedanput su uspeli da stignu do stative. S druge strane Lazić i Savić imali su priliku da donesu gostima i ubedljiviju prednost, ali se ipak na odmor otišlo rezultatom 0:1.

Momenat koji je u znatnoj meri preokrenuo tok utakmice dogodio se u 41 minutu. Jedno od ovosezonskih pojačanja FK“Hajduk“ Rakitovan nesmotreno je startovao podigavši visoko nogu prema licu protivničkog igrača. Do teže povrede na sreću nije došlo, ali se sudiji utakmice ne može zameriti što je defanzivcu gostiju pokazao direktan crveni karton.

Ovaj detalj doveo je do promene formacije kod obe ekipe. Divošani iz srednjeg reda povlače kapitena Maričića u fazu odbrane, a domaći pojačavaju napad pa štoper domaćih Radišić prelazi u fazu napada. Ovaj potez se isplatio domaćim jer upravo on preciznim udarcem po zemlji u levi ugao gola gostiju poravnava rezultat. I pre i nakon izjednačenja  trajali su u talasima napadi domaćih. Neposredno pre izjednačenja golman gostiju Đurić efektnom odbranom zaustavio je domaće napadače, a u samom finišu nakon odbitka lopte od prečke nedozvoljava domaćim da ga savladaju ni sa 5 metara udaljenosti od gola. Veliku pomoć imao je i od svojih saigrača koji su na terenu izgarali za svaku loptu. Tako je u situaciji kada je već bio savladan i kada je igraču domaćih preostalo samo da plasira loptu u praznu mrežu niotkuda se pojavio štoper Jovanović i klizećim startom izbacio loptu u korner kada su je svi već videli u golu. Gajili su domaći nadu da imaju još vremena da zabeleže pobedu, a gosti vrebali trenutak da dođu do bilo kakvog prekida kako bi došli do vazduha. Taj trenutak je usledio u 85 minutu. Lazić se izborio za korner sa desne strane, a centaršut golman domaćih loše je procenio te lopta na drugoj strani kaznenog prostora dolazi do Gombara, koji ovakve greške ne oprašta i silovitim udarcem pod prečku postavlja konačnih „Prvi Maj“ –„Hajduk“ 1:2 i donosi neopisivu radost svim pristalicama kluba koji debituje ove sezone u Sremskoj ligi.

Prvi Maj (Ruma) – Hajduk (Divoš) 1:2 (0:1)

Gledalaca 250. Sudija Milan Otašević (Inđija) 8. Strelci: Radišić u 71 minutu (Prvi Maj), a Lazić u 13 i Gombar u 85 minutu (Hajduk). Crveni karton: Rakitovan (Hajduk) u 41 minutu.

Hajduk: Đurić Strahinja 9, Radosavljević 8, Rakitovan Marin 8, Jeremić 8, Jovanović Aleksandar 9, Slavković Jovan 8, Savić Stefan 8 (Kovačević Stefan), Petrović Vladimir 8, Lazić Srđan 8 (Vidović), Maričić (K) 8, Gombar 8 (Pejović).

Fudbal Fudbal PFL Sremska Mitrovica 1. Maj Hajduk (D)