DivoÅ” tone sve dublje

Bila je to veoma dinamična i uzbudljiva utakmica. U prvom delu igre videla se želja svih aktera da daju maksimum i da svom timu Ā donesu pobedu, ali i samo jednu pravu Å”ansu pred golom domaćih. Napadač gostiju JakÅ”ić dobro je prodro po desnoj strani, idealno poslužio Popovića koji traljavim udarcem Å”alje loptu pored gola.

Početak drugog dela apsolutno pripada domaćima. Pavlović ne koristi sjajnu priliku za vođstvo, a već u 57. minutu nakon Å”to je Gombar oboren u kaznenom prostoru Slovena, BaÅ”ić brani udarac Savića sa bele tačke. Samo dva minuta kasnije Gombar je bio u situaciji jedan na jedan sa golmanom gostiju, ali je ovaj joÅ” jednom sjajnom intervencijom zaslužio epitet igrača utakmice. Mogli su Rumljani nedugo zatim da kazne promaÅ”aje DivoÅ”ana. Veoma zaposleni sudija Grbatinić opravdano dosuđuje penal za goste. Odgovornost je preuzeo iskusni Beronja, ali se golman DivoÅ”ana Đurić istakao paradom. Ipak Beronja nije izgubio samopouzdanje i u 64. minutu iz slobodnog udarca trese mrežu domaćih za konačnih Hajduk ā€“ Sloven 0:1.

Hajduk (DivoÅ”) ā€“ Sloven (Ruma) 0:1 (0:0)

Gledalaca 150, sudija Stevan Grbatinić (AdaÅ”evci) 8. Strelac: Beronja u 64 minutu (Sloven).

Hajduk: Đurić 7, Avramović 8 (Maričić), Vukolić 7, Zeljković 6, Vidović 7, Stankić 7, Pavlović 6, Cvijetić 6, Lazić 7, Savić 6, Gombar 7.

Sloven: BaÅ”ić 8, Putica 7, Rakić 6, Mandić 6, Vidaković 6, Ninković 6 (Savić), JakÅ”ić 7 (Marković), Popović 6 (Vojčanin), Milojević 6, Beronja 7, RadiÅ”ić 6.

IzveÅ”tač: Dragan Ćirilović, fudbalski sudija