Velika pobeda u Srbobranu

Košarkaši Dunava, u derbiju IV kola Prve regionalne lige, slavili su na gostovanju u Srbobranu protiv ekipe Akademika rezultatom 49:50 (14:22, 14:08, 06:13, 15:07). Bio je ovo duel dve ekipe koje pretenduju na sam vrh tabele, a kao i prethodnih sezona i ovoga puta utakmica je bila vrlo uzbudljiva. Dunav je bolje otvorio meč ali su domaći u drugoj deonici odigrali odbranu na viskom nivou. Dunav u tom periodu nije uspeo da pogodi iz igre sve do pred kraj prvog poluvremena ali ni igrači Akademika nisu imali puno prostora u napadu. Kao i u prvom poluvremenu, u prvih deset minuta drugog dela, igrači Dunava stiču prednost i u poslednju deonicu ulaze sa +9 poena razlike.

Akademik vrlo brzo uspeva da stigne prednost Alasa i u poslednjih pet minuta ušlo se u egal završnicu. Košarkaši Dunava uz zasluženu sreću, bolje se snalaze, pogađaju za dva poena na 14 sekundi do kraja za 49:50, što će se posle odbranjenog napada ispostaviti kao konačan rezultat. Bila je ovo utakmica čvrstih odbrana, sa puno borbenosti ali i sa neraspoloženim pojedincima u napadu i lošom realizacijom šuta na obe strane. Velika pobeda Dunava i vrlo važni bodovi osvojeni na teškom gostovanju. Narednog vikenda, Dunav na svom parketu dočekuje ekipu Futoga.