Poraz Radničkog od Voždovca

Fudbaleri niškog Radničkog poraženi su u 20. kolu Superlige od ekipe Voždovca u gostima rezultatom 3:1 (1:1). Jedini pogodak za izabranike Milana Rastavca delo je Kirgistanca Antona Zemljanuhina u 11. minutu. Strelci za domaće bili su Nenad Marinković u 3, Miloš Mihajlov u 51. i Miloš Radivojević u 68. minutu.

Ubedljiv poraz Radničkog u Beogradu; foto: Vanja Keser

Utakmica gotovo da nije počela, a niški fudbaleri su već bili u deficitu što se rezultata tiče. Posle prvog kornera na meču za ekipu Voždovca, odbrana Radničkog je dobro intervenisala, ali je odbijenu loptu na 25 metara od gola sačekao Nenad Marinković i maestralnim udarcem matirao golmana niškog tima Jovanovića – 1:0.

Gostujući fudbaleri su se brzo trgli iz početnog šoka i na isti način, iz prve šanse, poravnali rezultat. Anton Zemljanuhin je „prepisao“ od igrača suparničkog tabora i sa slične udaljenosti takođe fenomenalnim golom savladao nemoćnog Popovića.

Mogle su Nišlije već u 19. minutu da u potpunosti preokrenu rezultat, ali je Đuričković propustio stopostotnu šansu na asistenciju Zemljanuhina.

Usledio je period igre kada su se ekipe smenjivale u terenskoj nadmoći, a kako je vreme odmicalo tako je tempo igre opadao, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 1:1.

Na startu drugih 45 minuta preslikana situacija kao u prvom – opet domaći iz prve šanse stižu do pogotka i nove prednosti. Nemanja Zlatković je posle prekida centrirao loptu u šesnaesterac gde je najviši bio kapiten Voždovčana Mihajlov i udarcem glavom poslao loptu iza leđa Jovanovića – 2:1.

Pokušavao je Radnički da ponovo preuzme inicijativu i po drugi put anulira zaostatak, ali je Voždovac danas bio raspoloženiji rival. I nakon novog vođstva terenska nadmoć domaćina nije jenjavala, a u 68. minutu udvostručena je prednost.

Nakon dobre kombinacije Radivojevića i Zlatkovića, asistent kod drugog pogotka je asistirao Radivojevića koji je sa nekoliko metara po treći put naterao odbranu Radničkog da kapitulira – 3:1.

Gosti su u drugom poluvremenu mogli u 77. minutu da smanje prednost i uvedu meč u dramatičnu završnicu, ali je udarac kapitena Aleksandra Jovanovića sa gol linije izbacio jedan igrač Voždovca.

Nije uspeo niški tim da se vrati u meč, pa su tri boda zasluženo ostala na Voždovcu.

U narednom kolu na Čair dolazi ekipa Čukaričkog, a Voždovac će ponovo pred svojim navijačima dočekati Metalac.

VOŽDOVAC – RADNIČKI 3:1 (1:1)

STADION: FK Voždovca

SUDIJA: Novica Anđelovski

ŽUTI KARTONI: Petrović, Terzić (Voždovac), Živković (Radnički)

VOŽDOVAC: Zoran Popović, Miloš Mihajlov, Marko Jovanović, Miloš Radivojević, Borislav Terzić, Nemanja Zlatković (od 74. Risto Ristović), Todor Petrović, Nenad Marinković (od 90. Jovica Blagojević), Alen Mašović (od 79. Nikola Srećković), Marko Adamović, Obiora Odita

RADNIČKI: Aleksandar Jovanović, Radoš Bulatović, Nemanja Lakić-Pešić, Marko Tomić, Miloš Živković (od 72. Andrej Apostolović), Petar Đuričković (od 62. Marko Blažić), Saša Marjanović (od 74. Miloš Krstić), Aleksandar Jovanović, Vladimir Bogdanović, Anton Zemljanuhin, Nikola Ašćerić

Fudbal Fudbal Superliga Srbije Voždovac Radnički (N)