Požarevac
Spartak
Mašinac
ŽSLS: Vojvodina - Napredak 2:1
Fanatičnom borbenošću kompletne ekipe, novosadske „crveno-bele“, zasluženo su savladale kvalitetan tim kruševačkog Napretka i tako ponovo zasele na 4. mesto, koje ih vodi u plej of. Loši vremenski uslovi i isto takav teren, nisu sprečili igračice oba sastava da prikažu kvalitetan fudbal sa puno šansi, dramatičnih preokreta i tri efektna gola.

Vojvodina je u ovu utakmicu ušla sa jasno izraženom željom, da pobedom prekine lošu rezultatsku seriju i ostane u trci za plej of. Mnogo truda uložile su učenice trenera Nemanje Savića, ali u prvih 45 minuta, lopta jednostavno nije htela u gol Kruševljanki. „Crveno-bele“ su od prvog minuta, nametnule visok ritam, sa puno trčanja, duela i pritiska, ali im je nedostajao kvalitetan završni udarac na gol. Dva puta je u velikim prilikama bila, kapiten i najbolji strelac Novosađanki, Adrijana Delić. Prvi put je, nakon lepog dodavanja Trbojevićeve,  ušla u kazneni prostor, našala se oči u oči sa Andrijanom Miletić, ali je slabo zahvatila loptu, pa je čuvarka mreže Napretka, nogom odbranila svoju mrežu.

Sličnu situaciju videli smo nešto kasnije. Ponovo su akterke bile iste igračice, Delićeva je dobro šutirala, lopta je krenula ka praznoj mreži, ali se, na nesreću Novosađanki, zaustavila ispred gol linije u blatu.
Nekoliko puta su Vošine igračice pokušale udarcima iz daljine, ali ni jedna lopta nije išla u okvir gola. Naravno, kao po pravilu, usledila je kazna. Jedna od odbrambenih igračica Vojvodine, pod pritiskom je vratila loptu svom golmanu. Jovana Drezga je napustila svoj kazneni prostor, u nameri da je ispuca ka svojim napadačima. Nije to uradila na najbolji način, pa je loptu naprosto servirala u noge Mariji Lisinac. Igračica Napretka je sa nekih 25 metara, šutirala iz prve, precizno, u desni donji ugao, 0 : 1.

Drugi deo utakmice počeo je velikom šansom za gošće, ali se Jovana Drezga, sjajnom odbranom u situaciji „1 na 1“ iskupila za grešku kod primljenog gola.
Ipak, nakon samo 5 minuta igre, Vojvodina je uspela da kruniše svoju nadmoć i dođe do izjednačenja. Pogrešila je čuvarka mreže napretka, Andrijana Miletić, koja je prvo uhvatila jednu, relativno bezopasnu loptu, a potom je ispustila na zemlju i ponovu je uzela u ruke. Sudija Irena Jakovac, opravdano je dosudila indirektan udarac u visini penala. Kapiten vojvodine, Adrijana Delić, kratko je odigrala do Saške Savanović, koja je rezantnim šutem, pogodila mrežu, za 1 : 1.
Novosađanke su, nakon toga, krenule još silovitije, a bilo je očigledno da gošćama ponestaje i snage. Ređali su se napad za napadom, a u 71. minutu, Voša je potpuno preokrenula rezultat. Adrijana Delić se rvala sa svojom čuvarkom na desnom boku, uspela da se otrgne iz njenog zagrljaja, uputi pas na ivicu šesnaesterca, a Aleksandra Savanović, sjajnim udarcem, pogodi leve rašlje.

Gošće su tada pokušale da „dodaju gas“, ali do kraja utakmice nisu uspele da stvore neku ozbiljniju priliku za izjednačenje.
Sve u svemu....onih 50-tak najvatrenijih pristalica Vojvodine, neće žaliti što su se smrzli i pokisli, jer su prisustvovali jednom od boljih izdanja svojih ljubimica.
Ovom utakmicom, završen je prvi deo prvenstva Srbije za žene. Nastavak šampionata, kao i utakmice Kupa Srbije, počeće u martu naredne godine.

FC „Vujadin Boškov“ - Gledalaca: 50. Sudija: Irena Jakovac (Beograd). Strelci: Savanović (50. i 71. min) za Vojvodinu, a Lisinac (34. min) za Napredak. Žuti karton:  Savanović i Nikolić (Vojvodina)

Vojvodina: Drezga, Milanović, Kolarić, Ostojić (od 46. min Nikolić), Vukčević, Malijar (od 84. min Vujadinović), Trbojević, Savanović, Trajković, Kovačević (od 61. min Janković), Delić.

Napredak: Milojević, Marković, Karadžić, Bradić, Jonović, Kričak, Petrović, Petronijević, Stojković, lisinac, Josić.