Požarevac
Spartak
MaŔinac
ŽSLS: Vojvodina - Napredak 2:1
Fanatičnom borbenoŔću kompletne ekipe, novosadske ā€žcrveno-beleā€œ, zasluženo su savladale kvalitetan tim kruÅ”evačkog Napretka i tako ponovo zasele na 4. mesto, koje ih vodi u plej of. LoÅ”i vremenski uslovi i isto takav teren, nisu sprečili igračice oba sastava da prikažu kvalitetan fudbal sa puno Å”ansi, dramatičnih preokreta i tri efektna gola.

Vojvodina je u ovu utakmicu uÅ”la sa jasno izraženom željom, da pobedom prekine loÅ”u rezultatsku seriju i ostane u trci za plej of. Mnogo truda uložile su učenice trenera Nemanje Savića, ali u prvih 45 minuta, lopta jednostavno nije htela u gol KruÅ”evljanki. ā€žCrveno-beleā€œ su od prvog minuta, nametnule visok ritam, sa puno trčanja, duela i pritiska, ali im je nedostajao kvalitetan zavrÅ”ni udarac na gol. Dva puta je u velikim prilikama bila, kapiten i najbolji strelac Novosađanki, Adrijana Delić. Prvi put je, nakon lepog dodavanja Trbojevićeve, Ā uÅ”la u kazneni prostor, naÅ”ala se oči u oči sa Andrijanom Miletić, ali je slabo zahvatila loptu, pa je čuvarka mreže Napretka, nogom odbranila svoju mrežu.

Sličnu situaciju videli smo neÅ”to kasnije. Ponovo su akterke bile iste igračice, Delićeva je dobro Å”utirala, lopta je krenula ka praznoj mreži, ali se, na nesreću Novosađanki, zaustavila ispred gol linije u blatu.
Nekoliko puta su VoŔine igračice pokuŔale udarcima iz daljine, ali ni jedna lopta nije iŔla u okvir gola. Naravno, kao po pravilu, usledila je kazna. Jedna od odbrambenih igračica Vojvodine, pod pritiskom je vratila loptu svom golmanu. Jovana Drezga je napustila svoj kazneni prostor, u nameri da je ispuca ka svojim napadačima. Nije to uradila na najbolji način, pa je loptu naprosto servirala u noge Mariji Lisinac. Igračica Napretka je sa nekih 25 metara, Ŕutirala iz prve, precizno, u desni donji ugao, 0 : 1.

Drugi deo utakmice počeo je velikom Å”ansom za goŔće, ali se Jovana Drezga, sjajnom odbranom u situaciji ā€ž1 na 1ā€œ iskupila za greÅ”ku kod primljenog gola.
Ipak, nakon samo 5 minuta igre, Vojvodina je uspela da kruniÅ”e svoju nadmoć i dođe do izjednačenja. PogreÅ”ila je čuvarka mreže napretka, Andrijana Miletić, koja je prvo uhvatila jednu, relativno bezopasnu loptu, a potom je ispustila na zemlju i ponovu je uzela u ruke. Sudija Irena Jakovac, opravdano je dosudila indirektan udarac u visini penala. Kapiten vojvodine, Adrijana Delić, kratko je odigrala do SaÅ”ke Savanović, koja je rezantnim Å”utem, pogodila mrežu, za 1 : 1.
Novosađanke su, nakon toga, krenule joÅ” silovitije, a bilo je očigledno da goŔćama ponestaje i snage. Ređali su se napad za napadom, a u 71. minutu, VoÅ”a je potpuno preokrenula rezultat. Adrijana Delić se rvala sa svojom čuvarkom na desnom boku, uspela da se otrgne iz njenog zagrljaja, uputi pas na ivicu Å”esnaesterca, a Aleksandra Savanović, sjajnim udarcem, pogodi leve raÅ”lje.

GoŔće su tada pokuÅ”ale da ā€ždodaju gasā€œ, ali do kraja utakmice nisu uspele da stvore neku ozbiljniju priliku za izjednačenje.
Sve u svemu....onih 50-tak najvatrenijih pristalica Vojvodine, neće žaliti Å”to su se smrzli i pokisli, jer su prisustvovali jednom od boljih izdanja svojih ljubimica.
Ovom utakmicom, zavrÅ”en je prvi deo prvenstva Srbije za žene. Nastavak Å”ampionata, kao i utakmice Kupa Srbije, počeće u martu naredne godine.

FC ā€žVujadin BoÅ”kovā€œ - Gledalaca: 50. Sudija: Irena Jakovac (Beograd). Strelci: Savanović (50. i 71. min) za Vojvodinu, a Lisinac (34. min) za Napredak. Žuti karton:Ā  Savanović i Nikolić (Vojvodina)

Vojvodina: Drezga, Milanović, Kolarić, Ostojić (od 46. min Nikolić), Vukčević, Malijar (od 84. min Vujadinović), Trbojević, Savanović, Trajković, Kovačević (od 61. min Janković), Delić.

Napredak: Milojević, Marković, Karadžić, Bradić, Jonović, Kričak, Petrović, Petronijević, Stojković, lisinac, Josić.