Sloga
Sloboda (Č)
Tutin
ZM : Trijumf Ovčara,preokret u režiji Đokovića

Opštinu Lučani u ovogodišnjem izdanju Zone Morava predstavljaju dva kluba,istovetno kao i prethodne sezone.Dobro znani rivali,voljom žreba,međusobni duel odigrali su 10.septembra u okviru petog kola.“Lokalni derbi“ dočekan je u različitom raspoloženju.Ovčar je žarko želeo da anulira prošlonedeljni neuspeh,dok su gosti bili voljni da nastave pobednički niz.Takođe,Dragačevo je oba puta trijumfovalo u proteklom prvenstvu,pa je svakako imalo ulogu favorita.I skorija tradicija je bila na strani tima iz Guče.U prethodnih deset ligaških okršaja,Markovičani su slavili u dva navrata,jednom su bodovi podeljeni a Gučani su trijumfovali sedam puta.Međutim,tradicija i jeste tu da se ruši,pa je shodno tome pobedu odneo tim kome fortuna nije bila naklonjena u značajnijoj meri ranijih sezona.

Od samog starta gosti kreću angažovano i takav pristup im donosi prvu pravu priliku već u 7.minutu.U šansi se našao vrlo dobri Boričić,tukao sa desetak metara ali je leva stativa bila saveznik domaćih!Već u 15.minutu nova prilika za promenu.Opet su „plavi“ u gol poziciji,no pouzdani Nedeljković ne uspeva „odbitak“ da pretvori u pogodak,sa 7-8 metara udaljenosti.Ovčar uzvraća pet minuta kasnije.Prvi ozbiljniji izlet na polovinu suparnika,Simeunović je mogao da kruniše pogotkom.Izašao je pred čuvara mreže koji uspeva da ukroti pokušaj.Nakon toga,igra ulazi u nešto mirniju fazu,bez izrazitijih prilika.Dragačevo je u tom intervalu više imalo loptu u posedu ali je defanzivna linija Ovčara delovala prilično dobro i anulirala par obećavajućih akcija.Ipak,u 43.minutu usledio je dobar napad tima iz Guče.Lazarević se izborio za poziciju,tukao sa 12-13 metara a Milosavljević loptu izbacio u korner,pa je prvih 45 minuta okončano rezultatom sa početka meča.

Proteklo je tridesetak sekundi nastavka kada beležimo priliku za Ovčar.Glavonjić biva u šansi,praktično u petercu ali uz dosta sreće Vujičić uspeva da sačuva mrežu.Do promene rezultata dolazi u 52.minutu.Gosti izvode korner,lopta dolazi do Boričića na ivici kaznenog prostora,on se odlučuje na udarac i pogađa!Rezultat 0-1!Usput je „bubamara“ zakačila nekoga od igrača i promenila pravac,dovoljno da Milosavljević pogledom proprati situaciju.Tri minuta nakon primljenog gola novi problem za domaće.Direktan crveni karton za iskusnog Kovačevića i igrač manje!To je dalo krila Dragačevu,koje pojačava napade.Na isteku časa igre šansa za Lazarevića da duplira vođstvo.Ušao je u kazneni prostor,šutirao sa desetak metara,iskosa sa leve strane ali je čuvar mreže ukrotio udarac.Činilo se tada,dvadesetak minuta pre kraja,da je pobednik rešen,jer su gosti u potpunosti kontrolisali igru.Trener domaćih Radonjić pokušava trostrukom izmenom da probudi ekipu.Istina,jedna od izmena bila je prinudna jer je zbog povrede Simeunović morao van terena.Ulaze Urošević,Tomović i Đoković i unose preko potrebnu svežinu.Svega par dodira sa loptom bilo je potrebno Milanu Đokoviću da Ovčar vrati u meč.Igrao se 71.minut kada je sam sebi stvorio poziciju za lob udarac sa 16 metara kojim je savladao istrčalog Vujičića!Gosti primaju gol sa igračem više a u 75.minutu i oni ostaju sa desetoricom.Zbog prigovora,kapiten Pajović dobija drugi žuti karton i mora u svlačionicu pre vremena!Detalj koji je probudio nadu fudbalerima Ovčara da,eventualno,mogu i do celog plena.Desetak minuta pre kraja sa klupe je udaljen i trener Dragačeva,Zoran Vujičić.Razlog je prigovor,koji arbitar Vuković nije tolerisao.Nedugo zatim dolazi do potpunog rezultatskog preokreta!Igrao se 87.minut meča kada je golman Vujičić savladan drugi put.Darko Marinković biva najprisebniji,metar – dva,unutar kaznenog prostora i preciznim udarcem smesta loptu uz levu stativu gola gostiju!Pogodak koji je izazvao erupciju oduševljenja domaćih navijača i gol vredan novih bodova,jer u preostalom vremenu domaći nisu dozvolili da se mreža Milosavljevića zatrese i drugi put.