U Velikoj Plani ā€“ VELIKI samo Piroćanci!!!

Ā

Ā

Kada se ovako ,,slatko,, pobedi, onda mi uvek padne na um neÅ”to lepo. Znate onu pesmo "Ā Sve smo mogli mi..."Ā BaÅ” tako.

ToĀ "SVE"Ā mogli su večeras u Velikoj Plani samo Markovi momci. Momčine kojiĀ  imaju srce kao Stara planina, ogromnu energiju, snagu kao ljubav prema ovom Klubu i gradu i veru da iz poraza od 11 razlike za domaćina na poluvremenu, sve može da se okrene na tumbe.Ā

5

Ova naÅ”a "pirotska furij",Ā nije oduvala, već je iz Hale u Plani takoĀ  " pokupila"Ā  iĀ  odnela igrače domaćeg tima da nisu bili svesni Å”ta ih je snaÅ”loĀ da za 5 minuta mogu da "puknu"Ā  11 koÅ”eva, a da za poslednjih 10 minuta ukupno, naÅ”i poruÅ”e sve rekorde i napune planjanski koÅ”!!!Ā Ā

Alo, ljudi u ČETVRTOJ ČETVRTINI BILO JE 27:12 ZA PIROT!!! Nokaut!

A počelo je "klimavo" sa obe strane!!! NaÅ”i su sa dve "trojke"Ā Nikole DjonlićaĀ i koÅ”em junaka utakmiceĀ kapitena Ivana PendićaĀ poveli sa 8:3. Ā Zatim "klackalica" mi sa 18:15 za njih u 11. minutu iĀ Duletovom, jednom od retkih trojki iĀ Djonlićevom "dvojkom" okrenemoĀ  za 20:18 za nas.

Dobili su nas prvo poluvreme sa 38:27Ā  i nateraliĀ MarkaĀ da u poluvremenu podvikne i zatraži da se u nastavku pojača igra u odbrani i igra siguran napad.

Treća četvrtina je počelaĀ RistićevomĀ Ā straÅ”no važnom trojkom koja je nekako "izdaleka" najavljivala da nema Å”ale s Piroćancima i da se Planjanima "ne piÅ”e dobro"!!!

11

Ā  Ā A onda "pirotski vez"!!!

Već u 33. minutu imali smo "egal".Ā  Hala se "teturala", domaći nisu znali na koju će stranu pre!!!Ā

Filipović penali, MARTIN Matović, ponovo Filipović, Penda neumoljiv najpre "dvojka" a potom i "trojka"!Ā  I onda se viÅ”e nije znalo ko odakle "puni"! Filipović, za dva, koji se "rasanio" u nastavku, za dva plus jedan, da bi ih večeras gorostasni po svemu Ivan Pendić sa dva precizna udarca "poslao u snove" odakle se do kraja, naravno, nisu probudili! Veliku pobedu "overio" jeĀ  večeras odličniĀ  MARTIN Matović.

I na kraju, "Å”ta reći" a ostati "na zemlji", biti dovoljno razložan za pravu informaciju. A ta informacija, a ta istina glasi, samo na "prvu loptu" - Ā jednostavno!

Pirot je u svemu bio bolji! Ā Markove momčine, večeras, imali su dovoljno snage da sa nedovoljno oporavljenim Ristićem i Djonlićem, sa RaÅ”ketom koji se "skinuo" i sedeo na klupi kao "amajlija" da nadvise domaće i za njih sigurnu pobedu, pretvore u naÅ” trojumf!!!

Ta Plana, koja nam je bila dugo dužnik, platila je sve "cehove" uz poruku da se ubuduće Ā mora da računa na pirotske momke. Jer, kada zaigraju, onda to izgleda kao večeras u poslednjem kvartalu!

Ā Marko, momci, Ā neka vam je srećan put u Pirot. Čeka vas nova subota i prepuna Hala Kej. Biće "grmljavine"!Ā  Vi ste to zaslužili!!! I viÅ”e do toga! Znamo mi za sve vaÅ”e muke! Zato ste i tako jaki!!!

Druga liga 16. kolo Velika Plana Ā Plana - PirotĀ Ā Ā  63 : 72Ā  Ā (18:15, 20:12, 13:18, 12:27)

Hala u Velikoj Plani,Ā Gledalaca 54, od toga 6 Piroćanaca !!!

Pirot: RistićĀ  8, 2 tr. Đonlić15,(3:3) .Ā Ā D. Đorđević, Ā FilipovićĀ 13 (5:4) 1 tr. Ā B.Ā Jovanović, Radulović, Pendić 19Ā  (6:4), B. ĐorđevićĀ 6, Manojlović, MARTIN MatovićĀ  11, RaÅ”ić.