Žuti karton
24'
18'
Mačva bez bodova u Kruševcu

Utakmica 17.kola Supe rlige Srbije koja je danas odigrana u Kruševcu, između domaće ekipe Napretka i gostujuće Mačve završena je rezultatom 2:0 (1:0). Golove za domaću ekipu postigli su Enver Alivodić u 28. i Aleksa Vukanović u 83.min iz penala.

Šef struke šabačke Mačve, Darko Tešović kaže da se nakon rano primljenog gola, bez dosta igrača iz standardne postave više nije ni moglo postići. „Nismo posle gola na nivou ovakve utakmice, posle isljučenja smo počeli da igramo, pogodili prečku, ali sve posle toga je bilo neproduktivno. Lopta je bila kod nas, ali bez udarca na gol i konkretne akcije i šanse. Napredak se dobro branio i na kontre pokušavao, gde je iz jedne došlo do penala i tu se utakmica završila. Bez dosta igrača iz standardne postave više nismo ni mogli“, kaže Tešović.

Napredak: Petrović (g), Kostić, Eskić (Stevanović od 90.min), Alivodić (Marinković od 40.min), Vulić (k) – Zec od 55.min, Vukanović, Veskovac, Boranijašević, Ostojić, Petrović i Ndiyae. Žuti kartoni: Vulić 18.min, Petrović 50.min. Crveni karton: Miloš Ostojić 37.min.

Mačva: Puletić (g), Pejović (k), Tošić, Ivić, Jevtić, Marić, Obrovac (Milosavljević od 57.min), Gavrić (Babić od 86.min), Šušnjar (Marković od 67.min), Adamović i Gemović. Žuti kartoni: Obrovac 21.min, Gemović 50.min, Ivić 66.min.

U narednom, 18. kolu Super lige Srbije, Šapčani dočekuju ekipu Čukaričkog. Utakmica se igra u subotu, 01. decembra u 13 sati.