Sloga srećno do trijumfa

Posle dugo vremena Sloga ponovo zaigrala u Kraljevu i pobedila

Utakmica starih znanaca počela je minutom ćutanja kojom je odata pošta nedavno preminulom Slavoljubu Gajiću, dugogodišnjem predsedniku KK Sloga. Kraljevčani su sa velikim motivom ušli u meč sa Pančevcima, lišeni usluga nedavno angažovanog Stefana Matovića koji je ponovo povredio ruku. U belom dresu zaigrao je Nikola Jeftić, centar koji je angažovan par dana pred meč sa Tamišom. "Beli" su odlično počeli, posle tri minuta igre na semaforu je stajalo 8-0 za pulene Zorana Petrovića. Već u 5.minutu meča domaći su imali prvu dvocifrenu prednost 12-2 posle poena Čupkovića. Vrlo sigurno je delovala Sloga u tim trenutcima, Pančevci nisu imali rešenja, ali su gosti u finišu prve četvrtine uspeli preko Anđušića da se rezultatski vrate u meč, 22-18. Prva polovina druge četvrtine bila je izjednačena, igralo se koš za koš, a onda su Kraljevčani zaigrali agresivnije u odbrani, usledila je serija poena koju je zaključio kapiten Mirković sa dve vezane trojke za značajnih 38-24. Tamiš se ponovo u završnici četvrtine probudio, tri vezane trojke Vujovića nagovestile su teškoće za domaći tim, pa je Petrović reagovao tajm autom. Uspeli su Kraljevčani da odole naletu gostiju, a Čupković i Radić su se pobrinuli da na veliki odmor Sloga ode sa lepom prednošću 50-41.

Početak drugog poluvremena obeležio je, do tog trenutka nezapaženi, Pricl koji je sa pet vezanih poena približio Tamiš na 55-54. Usledio je predah sa klupe domaćih i potom serija 10-0 Sloge koju je kreirao Filip Samojlović. Prvoligaš iz grada na Ibru je održavao prednost od šest do jedanaest poena, pa je pred poslednjih deset minuta meča na semaforu stajalo 71-66. Prvih pet minuta poslednje četvrtine rivali su se mučili, pokušavalo se samo šutevima sa distance. Kada je strateg Tamiša zatražio predah na semaforu je stajalo 74-69, odnosno 3-3 u četvrtoj četvrtini. Sloga je očigledno posle situacije sa koronom padala fizički kako je utakmica odmicala, a gosti su vrebali priliku. Pavićević je sa linije penala smanjio na 76-75, a ostalo je manje od dva minuta do kraja meča. Minut pre kraja Pricl je doneo i prvo vođstvo Tamišu 77-76, drama je bila na pomolu. Sa linije penala Mirković, Radić i Samojlović su Slogi vratili četiri poena prednosti, ali je Smiljanić trojkom, 12 sekundi pre kraja, doneo novu neizvesnost 81-80. Radić je sa linije penala bio polovično uspešan,a gosti preko Radovića i Smiljanića propustili šansu da pobede. Lopta je igrala na obruču, ali nije htela u koš. Tako su "beli" došli do četvrte prvenstvene pobede.

SLOGA – TAMIŠ 82 - 80 (25-21, 25-20, 21-25, 11-14)

Nova hala sportova u Kraljevu. Bez gledalaca Sudije: Prpa (Beograd), Pešić (Leskovac) i Tomić (Novi Sad)

SLOGA: Kostić 7, Petrović, Spasojević, Radić 24 (5 sk), Mirković 16 (7 sk, 5 as), Šević, Čupković 22 (7 sk), Jeftić, Vujović, Tomašević 2, Savić 2, Samojlović 9 (5 as)

TAMIŠ: Anđušić 10 (8 sk), Smiljanić 7, Kovačević, Pricl 15, Krstanović, Vujović 17 (6 sk, 5 as), Manojlović 3, Radović 5, Petrović 11 (5 sk, 7 as), Pavićević 10 (9 sk)