Mladost
Mladost
VoŔa sa devetoricom remizirala u Novom Pazaru!
18.12.2021 fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine remizirali su u gostima sa ekipom Novog Pazara rezultatom 1:1 u 21. kolu Super lige Srbije. Vojvodina je povela golom Bastajića u 58. minutu, a izjednačio je Ratković u 66.

Ā

Slavoljub Đorđević nije mogao da računa na povređene igrače Veljka Simića i Miljana Vukadinovića, a odmah na početku utakmice imao je novi problem. Momčilo Mrkaić je zaradio crveni karton već u osmom minutu zbog starta sa leđa nad Zimonjićem.

Novi Pazar je brojčanu prednost iskoristio i preuzeo inicijativu, ali se Vojvodina dobro branila sa igračem manje. Novi Pazar je u prvom poluvremenu imao jednu ozbiljnu Å”ansu, pred golom se u odličnoj poziciji naÅ”ao Islamović, ali je u poslednjem trenutku intervenisao Jeličić.

VoÅ”a je uzvratila preko Čovića, koji je odlično Å”utirao sa 25 metara, lopta je zakačila stativu i zavrÅ”ila u gol autu.

Fudbaleri ā€žstare dameā€œ nastavili su da igraju strpljivo i disciplinovano i u drugom poluvremenu i da čekaju svoju Å”ansu i dočekali je u 58. minutu. Nakon centarÅ”uta sa desne strane, Bastajić se naÅ”ao na pravom mestu i sa peterca pogodio mrežu za 0:1.

VoÅ”ina prednost trajala je osam minuta, u 66. Vlajković je izveo slobodnjak iskosa sa leve strane, VukliÅ” je loÅ”e intervenisao, a na pravom mestu se naÅ”ao Ratković koji je pogodio za 1:1.

Tu nije bio kraj loÅ”im vestima za Vojvodinu, u 72. minutu NeÅ”ković je zaradio drugi žuti karton, sudija je procenio da je simulirao u protivničkom Å”esnaestercu i pokazao mu javnu opomenu.

Sa dvojicom igrača manje VoŔa je morala da se povuče i da čuva rezultat, dok Novi Pazar nije uspevao ozbiljnije da ugrozi gol VukliŔa.

VoÅ”a je u 85. minutu imala veliku Å”ansu, Čović je najpre izblokiran, potom je opet Å”utirao iskosa sa leve strane, a Parađina je izbio loptu iz peterca.Ā  U 89. minutu Ratković je imao veliku Å”ansu, ostao je sam u petercu, ali je Å”utirao pored gola, a u nadoknadi je Dimić iz neposredne blizine promaÅ”io pobedu Novog Pazara.

Novi Pazar - Vojvodina 1:1

Novi Pazar: Vujanac, Vlajković, Bubanja, Islamović, Ratković, Mladenović, Zimonjić, Parađina (od 86. Nikčević), Aganspahić, Lončar (od 60. Mihailović), Dimić.

Vojvodina: VukliÅ” ā€“ Jeličić, Kovačević, Stevanović, Devetak ā€“ Maksimović, Busnić ā€“ NeÅ”ković, Čović (od 88. Đorđević), Bastajić ā€“ Mrkaić.

Izvor:Ā fkvojvodina.rs

Superliga Srbije Superliga Srbije Linglong Superliga Srbije Novi Pazar Vojvodina