FUD savladao Jastrebac iz Velikog Šiljegovca

FK FUD Brus, foto: Žarko Arsić/arhiva kluba

Ekipa Fuda je minimalnim rezultatom savladala ekipu Jastrebca iz Velikog Šiljegovca. Fud je odlično počeo utakmicu kada je u 9. minutu Pavlović sa 20-25 metara šutira a golman gostiju krajnjim naporom izbacuje u korner. U 15. minutu Nikolić odlično prolazi po levoj strani ubacuje loptu u peterac gostiju ali nikoga nije bilo na drugoj stativi. Gosti su imali stopostotnu šansu u 19. minutu kada Jevgenijević šutira sa ivice šesnaesterca lopta pogađa prečku i odbija se u polje protetstvovali su gostujući igrači, ali sudija se nije oglasio. Do kraja poluvremena u 36. minutu Pavlović proigrava Vačarevića koji šutira pored gola.

U drugom poluvremenu u 54. minutu samo što je ušao u igru Luković je doneo živosti u igri što je i pokazao kada odlično proigrava saigrača, ali golman Jastrebca odlično interveniše. U 59. minutu domaćin stiže do prednosti kad jedan od gostujući igrača igra rukom u svom sesnestercu domaći igrači traže penal, ali se glavni sudija nije oglasio da bi posle konsultacije sa drugim pomoćnikom pokazao na penal, a siguran sa bele tačke je bio Pavlović. Do kraja Dalibor Čaloveić je imao odličnu šansu kada šutira sa tri metara i pogađa prečku. Takođe, i Aleksić je imao izglednu šansu ali je promašio.

FUD posle ove pobede se nalazi na drugom mestu sa 10 bodova, prva je Sloga Ćićevac sa istim brojem bodova.

FUD - Jastrebac (VŠ ) 1:0
Brus - Gradski Stadion. Gledalaca 100. Sudija: Vojin Janjić (Kruševac) 6,5. Strelac: Pavlović u 60. minutu (iz  penala). Igrač Utakmice: Simić (FUD).

FUD: Jovanović 7,Dar.Čaloveić 7 (Petrović6), Rakićević 6,5 (Knežević 6,5), Nikolić 7 (Šola-), Dal.Čaloveić 7 (Terzić-), Zdravković 6,5 (Luković 7), Vačarević 6,5, Obradović 7, Pavlović 7, Mitrović 6,5, Simić 7,5.
Jastrebac (VŠ): Pešić 6,5, Rajković 6, Ale.Milenković 6, Duboja 6, Alek.Milenković 6, M.Miljković 6, N.Miljković 6, Milošević 6, Aleksić 6,5, Jevgenijević 6,5, Milić 6 (Mirgić -).

Niže lige Niže lige Prva rasinska okružna liga FUD Jastrebac (VŠ)