Jedinstvo
Zemun
Budućnost
Torlak vakcinisao studente

Odložena utakmica 8. kola, zbog nastupa amaterske reprezentacije Beograda na turniru u Hrvatskoj, odigrana je danas na stadionu pokraj bežanijske crkve. Novajlija iz Kumodraža, koji je inače lider na tabeli, od početka igra otvoreno, mada ne i rizično, dok se domaći tim opredelio za neÅ”to zatvoreniju varijantu. Iz takve postavke igre nije se izrodila nijedna ozbiljna prilika za postizanje pogotka u prvom poluvremenu.Ā

Ā

U nastavku drugačija slika na terenu, studenti su mnogo viÅ”e angažovaniji u napadu, a iz takve igre stvorena je Å”ansa u 51. minutu. Å ljukić je uputio, prizeman udarac sa 13-14 metara, nesigurno je intervenisao Å efik, kratko odbio loptu na koju je natrčao Mladenović i sa 5 metara je poslao pored gola. Gosti uzvraćaju u sledećem napadu, Å”ut Å arića sa ivice kaznenog prostora panterskom paradom je zaustavio Terzić.

Igrao se 56. minut kada su gosti poveli, nakon idealnog centarÅ”uta Rakonjca loptu je u srcu Å”esnaesterca primio Janković i poslao u raÅ”lje. Mnogo bolje se igra u drugom poluvremenu, ekipe su totalno promenile pristup u odnosu na prvi period. Malić je u 71. minutu pokuÅ”ao sa oko 20 metara da uveća vođstvo gostiju iz Kumodraža, bio je zamalo neprecizan. Neverovatno je Å”ta je potom Lazarević promaÅ”io u 73. minutu. Lep centarÅ”ut Å ljukića, bek domaćih nije iskoristio i sa svega 3 metra loptu Å”alje visoko iznad prečke gostiju. Poslednji trzaj domaćih da dođu makar do boda viđen je u drugom minutu nadoknade kad je Å efik vrhovima prstiju loptu izbio u korner nakon snažnog udarca Kuzmanovića sa 25 metara.

Studentski grad u subotu na ovom istom stadionu dočekuje Zemun od 10 časova, dok Torlak gostuje u nedelju na Karaburmi od 15.

Ā

STUDENTSKI GRAD - TORLAK 0:1 (0:0)

Ā

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Aćimović Denis. POM.SUDIJE: Jovanović Ivana i Hajduk-Veljković MiloÅ”. STRELAC: Janković 56.min (Torlak). ŽUTI KARTONI: Janković (St.grad), Jovanović i Mitrović (Torlak). CRVENI KARTON: Mladenović 90+4.min (St.grad).

STUDENTSKI GRAD: Terzić, Lazarević, Lukić, Mladenović, Milanović, Mrđenović (Šljukić), Janković (Stojanov), Dacić (Đurđević), Gavrilović, Stefanović (Kuzmanović), Stokić (Kantar).

TORLAK: Å efik, Jovanović, Rakonjac, Mitrović, Pražić, Janković (Čvorić), Å arić, Vuković, Malić (GrubiÅ”ić), Stegnjaja (ToÅ”ković), Pajković.