Teleoptik
Zvezdara
Borac
Torlak u petom minutu nadoknade stigao do boda protiv Studentskog grada

Na Bežaniji je u nehumanim uslovima odigrana utakmica trećeg kola između Studentskog grada i Torlaka, a nesnosna vrućina je uticala na kvalitet igre. Isparenja sa veÅ”tačkog terena su joÅ” viÅ”e otežavala disanje igračima, neretko su ostajali bez daha tražeći osveženje od svog stafa.

Ā

Ritam utakmice je spor, lopta jeste viÅ”e u posedu domaćih igrača, ali priliku za gol prvi su imali gosti u 23. minutu. Å alipur je divnim pasom ostavio Maksimovića usamljenog ispred gola, međutim on nije bio dovoljno precizan i sa nekih 12-13 metara zatresao je samo prečku. Odmah je u kontranapadu pred golmana gostiju izbio Gavrilović, Å”utirao pravo u njega i tako propustio priliku da žute dovede do prednosti. Å efik se istakao odbranom i u 33. minutu, ponovo su akteri bili on i Gavrilović, mreže su mirovale do poluvremena.

Tek Å”to je počelo drugo poluvreme doÅ”lo je do promene rezultata. Gavrilović je uposlio rezervistu Mrđenovića, ovaj predriblao golmana i loptu poslao u mrežu, igrao se 48. minut. Torlak je potom preuzeo inicijativu, Bajić umalo nije izjednačio u 52. minutu, u toj nameri ga je osujetio sjajnom intervencijom Terzić.Ā

U 70. minutu se ponovo dobrim odbranama istakao golman gostiju Å efik kada je prvo odbranio Å”ut Mrdaka, a desetak sekundi kasnije i Mladenovića. Kako je zaÅ”lo sunce igra je dobila na intezitetu, u 73. minutu lepo dodavanje Jankovića nije iskoristio Marković, sa nekih desetak metara loptu je poslao pokraj nemoćnog golmana domaćih, ali i stative. JoÅ” jednu dobru priliku ne koriste gosti u 78. minutu, Terzić je bravurozno odbranio Å”ut Bajića iz blizine.Ā

Domaći od 83. minuta igraju sa igračem manje, zbog drugog žutog kartona isključen je strelac jedinog gola Mrđenović. Torlak brojčanu prednost koristi u bukvalno poslednjem napadu kada je najbolji pojedinac na ovom susretu Bajić sa 10 metara loptu zakucao pod prečku.Ā

Remi na kraju i jeste najpravedniji ishod, a naredne subote Studentski grad gostuje u Dobanovcima, dok Torlak na Adi igra protiv Sinđelića.Ā

STUDENTSKI GRAD - TORLAK 1:1 (0:0)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 120. GL.SUDIJA: Međedović Jelena. POM.SUDIJE: PeriÅ”ić Nemanja i Bigović Aleksa. STRELCI: Mrđenović 48.min (St.grad), Bajić 90+5.min (Torlak). ŽUTI KARTONI: Mrđenović i Nikolić (St.grad), Rodić i Bajić (Torlak). CRVENI KARTON: Mrđenović 83.min (drugi žuti) (St.grad).Ā

STUDENTSKI GRAD: Terzić, Mladenović, Stefanović, Krstović, Popadić, Knežević (Mrdak), Stojanović (Novaković), Paunović (Nikolić), Pavlović, Gavrilović, Dražović (Mrđenović).

TORLAK: Šefik, Jovanović, Rodić (Jovančić), F.Gajić, Pražić, Čvorić (N.Gajić), Šalipur, A.Stojanović (Milinović), Maksimović (Marković), Bajić, F.Stojanović (Janković).