Timočanin
Žitorađa
"Orlovi" odleteli iz Paraćina sa celim plenom

Igrači OFK Sinđelića proslavljaju trijumf u Paraćinu - foto: arhiva kluba

Derbi 20. kola Srpske lige, Istok, doneo je lepu i korektnu fudbalsku predstavu, na nivou dve uspešne ekipe. “Staklarci” su nakon tri vezane pobede, poraženi u Prahovu i meč sa “orlovima” bila je prilika da se rehabilituju. Na drugoj strani Nišlije su druga ekipa po uspešnosti u nastavku prvenstva i spojili su dva trijumfa.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je bilo prilika pred oba gola. U drugih 45 minuta gosti su iskoristili svoju prednost i zahvaljujući brzim transformacijama iz defanzive u napad, postigli tri lepa gola. Igrao se 54. minut, korner je izveo Ivečić, na petrcu se najbolje snašao Cvetković i loptu sproveo u mrežu. Domaćin kreće preduzimljivije i devet minuta kasnije dolaze do izjednačenja. Zlatković je izveo skraćeni korner, najviši u buketu igrača bio je Gajić i lopta se od travnate podloge odbila i prevarila Stefanovića. Do finiša susreta nije se ništa značajnije događalo da bi se u 79. minutu ponovo zatresla mreža domaćina. Lepa akija Zajića i Stojkovića sa leve strane, u visini roglja šesnaesterca prihvatio je Ikić i poslao je u donji levi ugao gola Radojkovića. Tri minuta pre isteka regularnih 90 minuta ponovo su na sceni bili Stojković i Ikić, akciju je pratio Ajdarević i sa nekih 7-8 metara na drugoj stativi glavom pogodio nebranjeni deo mreže.

SFS BORAC (PARAĆIN) – OFK SINĐELIĆ (NIŠ) 1:3 (0:0)

Stadion SFS Borca. Gledalaca oko 400. GL. sudija: Đorđe Anđelković. Pom. sudije: Vladimir Nikodijević, Andrijana Ćirković. Strelci: 0:1 Cvetković 54, 1:1 Gajić 63, 1:2 Ikić 79, 1.3 Ajdarević 87. minut. Žuti kartoni: S. Simić (SFS Borac), Ilić, Ivečić, Cvetković (OFK Sinđelić).

SFS Borac: Radojković, Gajić, Veljković, Vučić(Crnković), Zlatković, N.Simić, Petković, Petrović, Svrzić, Lazić(S. Simić), Mirkailo.

OFK SINĐELIĆ: Stefanović, Todorović(Ilić), Topalović, Jović, Radenković, Miljković(Ajdarević), Ivečić, Stojković, Ikić, Zajić(Petrović), Cvetković.