OFK Bačka
Tisa
Ignjić za istoriju Slovena i jesenju titulu

GFK Sloven jesenji prvak - foto: arhiva kluba

Derbi u Novim Banovcima pripao je zasluženo lideru iz Rume. Tako su na najlepŔi način 11 pobedom u prvenstvu krunisali najuspeŔniju godinu u istoriji kluba plasmanom u Srpsku ligu i osvajanjem jesenje titule.

Ā

Dobrom pripremom i analizom protivnika neutralisali su najbolje pojedince domaćina i timskim igrom dođu do izražaja. Domaćin je u pojedinim momentima pokuÅ”ao da parira gostima, uspostavili su ravnotežu u drugom delu prvog poluvremena, ali je na kraju prevagu odnelo iskustvo ā€œcrvenihā€.

Kod rezultata 0:0 Brana Ilić je promaÅ”io prazan gol, Å”to nije njemu svojstveno, ali je nagovestio zanimljivi nastavak meča. Rumljani su doÅ”li u vođstvo sa ā€œbele tačkeā€, nakon ruÅ”enja Ignjića, najboljeg pojedinca derbija, u kaznenom prostoru. Siguran realizator najstrože kazne bio je Brana Ilić, oÅ”tar Å”ut zavrÅ”io je ispod prečke polulevo. Mogli su gosti da dupliraju prednost, ali je lopta upućena od PeroÅ”evića zavrÅ”ila na prečki. Na sličan način Omladinac je doÅ”ao do izjednačenja, lopta izvedena iz kornera u Å”esnaestercu je pogodila u ruku jednog od gostujućih defanzivaca, sudija Belić nije puno razmiÅ”ljao i pokazao na 11 metara. Lopte se prihvatio Dobrijević i Å egavca poslao u jednu a loptu u drugu stranu. Nije proÅ”lo ni pet minuta ponovo se mreža domaćina zatresla, na centarÅ”ut Radovića pravovremeno je reagovao Ignjić i glavom pogodio gornji levi ugao. NiÅ”ta se značajnije nije događalo do 68. minuta i drugog gola raspoloženog Ignjića. Manirom rasnog strelca prihvatio je povratnu loptu upućenu od Ilića i sa nekih 10-11 metara prizemnim udarcem pogodio takozvanu malu mrežu na radost oko stotinu gostujućih navijača.

OMLADINAC ā€“ SLOVEN 1:3 (0:1)

STADION: FK Omladinca Novi Banovci. Gledalaca oko 300. GL.SUDIJA: DuÅ”an Belić (Zrenjanin). POM. SUDIJE: Aleksa Bibin (Zrenjanin), Veljko Ristić (Knićanin). STRELCI: Dobrijević 51. k.u. (Omlčadinac), Ilić 6 (k.u.), Ignjić 56. 68. minutu (Sloven). ŽUTI KARTONI: Goranović (Omladinac), RadiÅ”ić (Sloven).

OMLADINAC: Blagojević, Savić, Misić (Jovanović), Milićević, Stanisavljević, Dobrijević, Ahčin, DaÅ”ić, Dimitrijević, Todorović, Knežević (Stanimirović).

SLOVEN: Å egavac, Simić, Radović, LukeÅ”ević, Ilić (Aleksić), Batalo (Stojisavljević), RadiÅ”ić, Marinković (Jandrić), PeroÅ”ević (Živković), Kuljanin (Savinović), Ignjić.