Mladost (T)
Ribnik
Spasonosni bodovi dubljanskog Kamenoresca 76

Detalj sa utakmice u Dublju Kamenorezac 76 - Garevina, foto: D.Ivanović

Bez nekolicine standardnih prvotimaca fudbaleri Kamenoresca 76 uspeli su na svom igralištu u Dublju, pred 50 gledalaca posle bolje i efikasnije igre da pobede solidnu ekipu Garevine rezultatom 5:1.

Bilo je ovo 10. kolo Druge Rasinske okružne lige, igralo se tokom cele utakmice otvoreno fer i korektno uz dobro i nepristrasno suđenje Miloša R.Milenkovića, sa pomoćnicima Dušanom Stojanovićem i Matijom Mladenovićem. Dužnost delegata profesionalno je obavio legendarni trstenički fudbalski sudija Slobodan Obradović.

Domaći su došli u vođstvo od 1:0 u 7. minutu, Miloš Bežanović je šutirao na gol gostiju lopta je udarila u njihovog odbrambenog igrača i završila u mreži. Drugi pogodak za Kamenorezac 76 postigao je Vladimir Obradović u 20. minutu, a na 3:0 rezultat je povisio Filip Đukić u 24. minutu. Gosti su uspeli u 35. minutu da smanje rezultat na 3:1 i sa ovim rezultatom su igrači otišli u svlačionice.

U nastavku smo videli još dva pogodka u mreži gostiju, u 57. minutu Stefan Simić povećava vođstvo dubljana na 4:1 a Filip Đukić stavlja tačku na ovaj susret, za konačnih 5:1. U redovima domaćih dobra igra odbrane golmana Aleksandra Vidakovića, kapitena Dragana Župca, dobri su bili i bek Vladimir Janković, Petrašinović i Nenad Stanojević. Solidno je funkcionisao i napad domaćih istakli su se Filip Đukić sa dva pogodka, Vladimir Obradović i Miloš Bežanović.

Posle ovog kola Kamenorezac 76 je malo skočio na tabeli na 14. mesto sa 7 osvojenih bodova, dok je Garevina na sedmom mestu sa 14 bodova. U narednom 11. kolu Dubljani gostuju u Donjem Katunu, a Garevina kući dočekuje ekipu Vinogradar iz Riljca.