Jabuka
Rutinska pobeda Novobečejaca
15.04.2024 Stevan Davidović

Detalj sa utakmice u Novom Bečeju (foto:Ā Ranko Janjić)

U Prvoj ligi Vojvodina za rukometaÅ”e pitanje prvaka odavno je reÅ”eno, pa uzbuđenja ima samo na utakmicama, koje odlučuju o opstanku u ovom stepenu takmičenja. Mada su im bodovi neophodni u 18. kolu u Novom Bečeju, pretposlednja ekipa Hercegovine iz Sečnja doputovala je sa samo 9 igrača, Å”to je domaćem Jedinstvu olakÅ”alo, da bez većih napora zabeleži pobedu, kojom samo čuva drugu poziciju na tabeli.

Ā

Poveli su domaći 3:0 pa stali i dozvolili gostima iz Sečnja da u 8. minutu izjednače (4:4), a u 12. čak povedu 4:6, međutim tada su domaći malo dodali gas i u 22. minutu su preuzeli vođstvo (10:9) koje neće ispuÅ”tati do kraja susreta. U samom finiÅ”u prvog poluvremena Novobečejci prave seriju 7:2 i na odmor odlaze sa lepom prednoŔćui 17:12.

Uljuljkani visokim vođstvom izabranici trenera Đorđa Vujackova su veoma opuÅ”teno uÅ”li u nastavku, pa gosti prave seriju 0:3 i smanjuju na 18:15, da bi teka tada domaći zaigrali odgovornije i iz minuta u minut povećavali svoje vođstvo. Usledio je period igre u kojoj su domaći igrali tek sa toliko snage da ne ugroze svoje vođstvo. Tako je u 55. minutu bilo 31:28, potom 33:30, Å”to je bio i krajnji domet ekipe iz Sečnja. U samoj zavrÅ”nivci posle serije promaÅ”aja gostujuće ekipe, Vasko Krivokapić sa tri uzastopne kontre postavlja konačnih 36:30, u utakmici bez žara i borbe.

Ono Å”to je u ovoj utakmici možda i najvažnije da je u većem delu susreta odlično branio mlađani Jovan OtaÅ”ević, koji je odbranio i jedan sedmerac, pa je sa pravom proglaÅ”en za igrača utakmice.Ā Ā

U 19. kolu Jedinstvo gostuje ekipi Jabuke, dok Hercegovina igra sa Slavijom u Novom Sadu.

Jedinstvo - Hercegovina 36:30 (17:12)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Gledalca 120. Sudije: Velimir ToÅ”ković (Nova Pazova), Sreten Avramović (Stara Pazova). Delegatkinja: Dragana Bogojević (Perlez). Semerci. Jedinstvo 3 (3), Hercegovina 4 (3). Isključenja: Jedinstvo 6, Hercegovina 6 minuta.

Jedinstvo: ToÅ”kov 2, Musić 3, Crnjin 4, Jovanov 11 (3), Nemanja Koledin 1, Bogojević, Krivokapić 11, Dujin, Nikola Koledin, Labus 3, Fodok, S. Ristić 1, OtaÅ”ević, Bajrović, Å amu

Hercegovina: Novaković 1, Čiča, Nikolić 1, Avdalović, Popara 7, Popović 3, Sebastijanov 6, Zubac 5, Vukoje 7 (3)Ā

PiÅ”e: Stevan Davidović