PLS: Inđija - Teleoptik 1:2
Derbi začelja 13.kola Prve lige Srbije koji je odigran u Inđiji je pripao sretnijoj, ali i spretnijoj ekipi Teleoptika. Na meču je viđena više borbena nego kvalitetna utakmica koja je pokazala da su timovi zasluženo u senci prvoligaških dešavanja ove jeseni. Inđija nije uspela ni ovog puta da stigne do pobede prve jesenje, a kada ne ide timu tada prosto i ne ide. Gost stiže do vođstva u prvom šutu ka golu domnaćina u 17.minutu meča. Bio je to slobodan udarac iskosa sa leve strane napada Teleoptika, Georgijević šalje upotrebljiv centaršut na glavu Crnoglavca, koji je šalje u ugao nemoćnog Stanivukovića.

U nastavku lopta više u posedu domaćina, ali bez prave ideje. Tek u 32.minutu prvi šut zeleno belih u okvir gola. Resanovićev šut završava direktno u dobro postavljenog Tomića. Novu priliku domaćin ima u 40.minutu. Sada šut oprobava Vuković sa nekih 16.metara od gola gosta, ali je Tomić lako ukrotio.

Igrao se poslednji minut prvog dela igre kada je Inđija bila najbliža golu. Bio je to korner sa leve strane napada domaćina. Resanović šalje loptu u peterac, a usamljeni štoper Jović pokušava sa nekih tri metra od gola Teleoptika da istu petom pošale u mrežu, ali na njegovu nesreću istu štopuje i šansa je otišla u nepovrat.

U drugom poluvremenu još jači pritisak domaćina ka golu Tomića. Ipak ta ofanziva ne donosi prilike za gol sve do 67.minuta. Tada najbolji akter u domaćem timu, Vuković šutira, a Tomić krajnjim naporom istu šalje u korner. U nastavku te akcije, štoper Jović je opet tragičar. Centaršut Resanovića na glavu ovog visokog igrača, a lopra završava kraj stative već savladanog golmana „optičara“.

Tek dvadeset minuta kasnije jalova igra zeleno belih se pretvara u gol. Snažan pritisak je iznedrio priliku Pejiću da iz neposredne blizine matira Tomića. 1: 1.

Sve karte su tada bačene na rezultatski preokret, koji je izostao. Čak šta više gost lako stiže do 1: 2. Opet prekid, korner sa leve strane napada gosta, Crnoglavac na pravom mestu i sa oko tri metra od gola domaćina istu šalje u nezaštićenu mrežu. Gol za pobedu Teleoptika u derbiju začelja. Inđija se druge strane pred (ne)rešivim položajem na tabeli.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 300. Sudija: Milorad Milićević iz Ivanjice. Pomoćnici: Vladan Jeremić iz Priboja na Limu i Radomir Ranković iz Smedereva. Četvrti sudija: Lazar Tripković iz Kraljeva. Delegat: Dragan Ković iz Sremske Mitrovice. Strelci: Pejić 87. minut za Inđiju, Crnoglavac u 17 i 90+1 minutu za Teleoptik. Žuti kartoni: Zagorac (30’) i Jović (43’) – Inđija, Mijailović (56’) – Teleoptik.

Inđija: Szanivuković, Milutinović, Đulić, Zagorac, Jović, Varga, Pejić, Resanović, Lemajić (K) (Čonka), Vuković, Rajak.
Trener: Slobodan Kustudić

Teleoptik: Tomić, Crnoglavac, Minić (Jovanović), Dorić, Stevanović, Milovanović (K), Georgijević, Sajčić (Janjić), Mijailović, Grbović (Ljujić), Bogosavac.
Trener: Igor Spasić.