Lider srušio i staklarce, Miletić evro golom zaslužio ovacije

Još jedna pobeda  neporaženog lidera iz Varvarina ovog puta u Paraćinu ,pred punim tribinama stadiona Staklaraca, puleni Darka Brankovića pokazali su zasto su lideri. Igrali su sigurno svih 90 minuta taman onoliko koliko treba da se pobede borbeni "Staklarci" koji su u 12. minutu ipak imali prvu i možda jedinu pravu šansu. Posle kornera sa desne strane loptu je štoper Ivan Stojanović glavom spustio Miošu Veljkoviću koji je topovski šutirao ali je golman gostiju Slobodan. R.Marković bravurozno poslao loptu u korner i opravdao pesmu svojih saigrača: "Naš je Sloba bolji od Bufona".

Detalj sa utakmice na fotografiji Miroslava Đorđevića

Od tog 12. minuta Temnić potpuno preuzima igru i napada opasno posebno po desnoj strani preko opasnog Nikole Miletića. U 26. minutu sa desne strane korner za Varvarince izvodi ga Milan Marković, neko izbaca loptu na 20 setak metara od gola ne čekajući ni sekunda prima je Nikola Miletić i iz voleja šalje loptu u gornje desne raklje golmana Miloševića, gol za evro tv špice . Do kraja poluvremena rezultat se ne menja a Nikola Miletić u nekoliko navrata pokazuje svoj raskošni talenat i znanje.

Nikola Miletić: Gol posvečujem svom prijatelju Ivanu Laziću (sedi na tribini stadiona SFS Borca u društvu Radeta Blagojevića)

Drugo poluvreme Varvarinci drže pod kontrolom. Temnićev kouč Saša Antić uvodi Dušana Manojlovića umesto indisponiranog Ackovića a ovaj u 62. minutu  sjajno beži svojim čuvarima kraj desne aut linije i sjajno asistira Radosavljeviću koji popularnom bockom lobuje golmana domaćih Miloševića za konačnih 0:2. Do kraja utakmice vredno je zabeležiti i 78. minut i opet Nikolu Miletića ovog puta primio je loptu na nekih 22-23 metra polulevo ponovo je opalio iz voleja, a ona je pogodila levu stativu golmana domaćih tik ispod prečke tek toliko da pokaže da onaj gol u prvom poluvremenu nije slučajnost već plod znanja.

Do kraja bez poraza

Gledao je utakmicu sa tribina u društvu svojih Paraćinskih prijatelja predsednik Temnića Darko Branković, bio je vidno raspoložen a velikom broju varvarinskih navijača na čelu sa Radetom Blagojevićem obećao je da Temnić do kraja prvenstva neće izgubiti nijednu utakmicu i tako postaviti Srpski rekord, ali i nove standarde u srpskom fudbalu.

SFS Borac-Temnić  0:2 (0:1)

Strelci: 0:1 Miletić u 26, 0:2 Radosavljević u 62.  minutu. Stadion SFS Borca u Paraćinu, gledalaca 300. Sudija: Dušan Milojković (Ćuprija ) 7,5. Igrač utakmice: Nikola Miletić (Temnić).

SFS Borac: Milošević 7, Vukša 6,5, Stefan Conić 6,5, Veljković 7, Simić 6,5, Stojanović 7, Nemanja Conić (Stefan Petrović 6,5), Milenković 7, Antonijević 6,5, Miladinović 7,5, Stanković 7.

Temnić: Marković 7, Radosavljević 7,5, Stanojević 7, Vladimir Stojković 7, Pešić 7, Žerjav 7,5, Miletić 8, Milan Marković 7 (Bogdanović 7), Acković 6,5 (Manojlović 7), Petković 7, Simonović 7,5 (Velisavljević 7).

Mladi Dalibor Simonović i danas je bio jedan od boljih u dresu Temnića, a sa tribina njegov nastup pažljivo su pratili otac Rade i brat Dražen Simonović

Utakmicu je sa tribina posmatrao i trener Paraćinskog Jedinstva Goran Marković "Žabarac" inače jesenas trener Temnića i uvideo da je Temnić zasluženo lider na tabeli sa osam bodova prednosti ispred njegove sadašnje ekipe