RLZMO: Lučani - Stars 2:3

U poslednjem jesenjem kolu,ženske odbojkaške lige zlatiborsko-moravičkog okruga,snage su odmerili timovi Lučana i požeškog Starsa.Posle 105 minuta velike borbe,gošće su bile uspešnije i slavile rezultatom 2-3 u setovima,posle preokreta,budući da su domaće vodile 2-0.Odlično su odbojkašice Lučana otvorile susret i odmah napravile osetniju prednost (12-7).Nijednog trenutka Požežanke nisu uspevale da se približe i prvi set je okončan skorom 25-13,nakon 15 minuta igre.Drugi period je doneo više neizvesnosti.Ni Lučani,ni Stars nisu uspevali da se rezultatski odvoje do samog finiša.Istina,imale su gošće dva poena viška pri rezultatima 12-14,19-21 i 21-23 ali je završnica protekla u znaku Lučanki.Serijom od 4-0,rešile su set 25-23 i vođstvo u setovima je duplirano.Kada se očekivalo da domaće nastave u istom ritmu,odbojkašice Starsa se bude i igru podižu na viši nivo,zahvaljujući,pre svih Đurđevićevoj,koja je uz Markovićevu bila inicijator obrta.Treći set počinje u znaku gošći,koje brzo prave razliku(3-8),koja je bila maksimalna na skoru 4-13.Sve što su domaće uspele,jeste da smanje razliku do kraja na 7 poena,18-25.Četvrtu deonicu bolje počinje ekipa Lučana i stvara lepu prednost do desetog poena,rezultat 10-4.Vrlo dobro je u tim trenucima servirala Katarina Dragić.Tada Stars pravi seriju i ubrzo je došlo do izjednačenja 11-11.Potpuni preokret u setu,dogodio se pri rezultatu 14-16 i 16-19.Lučanke hvataju priključak sa tri vezana napada (19-19) ali je odmah stigao niz poena protivnika i set je pripao gošćama(22-25),za 2-2 u setovima.Peti,odlučujući,period rešio je pitanje pobednika.Do polovine deonice,već je bilo 4-8 u korist tima iz Požege,da bi suficit iznosio i 5 poena,pri rezultatu 6-11.Usledila je bolja igra domaćeg sastava,koji pravi seriju 4-0 i stiže na poen zaostatka(10-11).Isti odnos bio je i na skoru 12-13.Potom sledi servis greška odbojkašica Lučana i dobar napad Požežanki za kraj taj-brejka 12-15 i konačnih 2-3.Polusezona je završena a bodovni saldo oba tima je približan,pa će Lučani prezimiti sa 7 a Stars sa 6 osvojenih bodova.

Tara 3 : 0 Arilje
Stars 3 : 0 Lučani
Sloga 3 : 2 Sjenica
Čačak 1 : 3 Zlatar