RLZMO : OK Lučani - OK Sloga 3:0

Imajući u vidu susrete ranijih sezona, odbojkašice Sloge iz Pribojske Banje bile su favorit u duelu sa rivalom iz Lučana. Međutim, na parketu se desilo suprotno, pa su domaće trijumfovale maksimalnim rezultatom. Odloženi meč drugog kola, trajao je 62 minuta a dva od tri odigrana seta bila su vrlo neizvesna. Prvi period je počeo odličnim servisima Bojane Majstorović, koja svom timu donosi osetnu prednost od 7 poena (8-1). No, stečeni suficit brzo se istopio, kada je na servis liniju stala Selakovićeva. U tim trenucima proradio je i blok Pribojki predvođen Andžićevom i Cvijovićevom. Igra poen za poen potrajala je do skora 16-15 za igračice u plavoj opremi. Tada Lučanke podižu nivo igre i prave seriju 9-1 kojom rešavaju set u svoju korist, rezultatom 25-16. I naredni set počinje slično kao uvodni. Brzo domaće prave razliku od 5 poena(5-0, 9-4) ali se protivnice bude i vraćaju u igru do polovine druge deonice. Ponovo su Lučanke vezale par dobrih napada i stekle višak (17-13). Trener Sloge uzima tajm-aut, što će ubrzo dati rezultat. Razigrala se Kuburovićeva i gošće su ponovo u igri(21-21, 23-23). Ipak, više koncentracije u završnici imale su domaće. Najpre je Jovana Majstorović dobrim servisom dovela svoj tim do 24-23, da bi Katarina Dragić preciznim napadom donela i drugi set Lučanima(25-23).

Uvodni momenti trećeg perioda protekli su u rezultatskoj ravnoteži(5-5), nakon kojih Sloga dolazi do svoje igre i polako stvara prednost(6-10, 9-13, 11-16). Odlično su funkcionisali servis Selakovićeve i napad Kuburovićeve. Sve je mirisalo na 4. set. Međutim, nisu se Lučanke predavale i zahvaljujući dobroj igri u polju, kao i greškama protivnica, uspevaju da uhvate priključak(16-17, 19-20). Ponovo Pribojke odlaze na +3(19-22) ali Lučanke novom serijom stižu prednost(23-23). Zlata vredan poen Lučanima donosi Neda Matijašević dobrim blokom i domaće prvi put vode u trećem setu(24-23). I naredni poen osvajaju odbojkašice lidera na tabeli čime susret rešavaju u svoju korist sa maksimalnih 3-0. Bio je to 4. prvenstveni trijumf ekipe Lučana, koja je svakako najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg toka takmičenja i prvi neuspeh Sloge. U narednom kolu Lučani gostuju ekipi Forme, dok će Pribojke odmeriti snage sa Starsom, takođe u gostima.

Čačak 0 : 3 Sjenica
Tara 3 : 0 Forma
Arilje 3 : 0 Stars
Borac 2 3 : 0 Libero ČA 2
Lučani 3 : 0 Sloga