Užičani pobeđeni i drugi put u ovoj sezoni

Detalj sa meča - foto: print screen - youtube.com/@PrvaligaSrbijeOfficial

Užička GFK Sloboda je i po drugi put savladana u šampionatu. U avgustu su "plavo-beli" slavili u Užicu sa 2-0, a danas su nova tri boda upisali golom Markovića u 6. minutu meča. OFK Beograd - GFK Sloboda 1-0 (1-0).

Po prelepom vremenu za igru i pred oko 400 gledalaca, videli smo dinamičnu igru, a zasluženo su slavili "plavo-beli". Igra nije bila na tako visokom nivou na kom očekujemo tim sa Karaburme da bude, ali najvažnije je da i dalje imaju velikih 14 bodova prednosti nad prvim pratiocima na tabeli - ekipama Tekstilca i Smedereva 1924.

Jedini pogodak smo videli na samom početku meča. U 6. minutu, Saša Marković, prekida jednu akciju gostiju i šutira ka golu Vukašinovića. Taj udarac nije bio ubojit, onakav kakav Marković može da pošalje, ali lopta na putu ka golu nezgodno odskače o teren i zbunjuje gostujućeg golmana koji nespretno reaguje i ubacuje loptu u svoju mrežu! Markoviću je ovo 8. pogodak u sezonu i ima jedan manje od prvog strelca lige i OFK Beograda - Aleksandra Kahvića.

I pored dobrih akcija na obe strane terena mreže se nisu zatresle do kraja meča. Doduše, u 26. minutu poništen je domaćima gol jer je sudija dosudio ofsajd-poziciju.

U narednom meču  "plavo-beli" gostuju u Gornjem Milanovcu, a do kraja ove godine je ostalo da se sastanu još i sa ubskim Jedinstvom na Karaburmi, sa novobeogradskim Radničkim u gostima, te sa Dubočicom na Omladinskom stadionu. Takođe, odigraće i odloženi meč 9. kola protiv Tekstilca kao domaćini, a termin utakmice biće određen naknadno.

Inđija Toyo Tires 1 : 2 Smederevo 1924
Radnički (SM) 0 : 0 Mladost GAT
Kolubara 4 : 0 OFK Vršac
Tekstilac 1 : 0 Mačva
OFK Beograd 1 : 0 GFK Sloboda
RFK Grafičar 1 : 1 Metalac
RFK Novi Sad 1921 0 : 2 Jedinstvo (Ub)
GFK Dubočica 1 : 1 Radnički (NB)