Studenti apsolvirali odbranu

Studenti su ovog proleća uzeli 7 od mogućih 9 bodova, dok gosti iz Dobanovaca imaju za nijansu slabiji bilans, jedna pobeda i dva nerešena rezultata na konto im je dodala 5 bodova. Oba tima dakle nemaju poraz, što je dokaz da se u zimskoj pauzi nije spavalo. Posle početnog ispitivanja snaga terensku inicijativu preuzela je gostujuća ekipa iz Dobanovaca. Do prve kolosalne prilike ipak stiže domaći tim u 14. minutu. Nakon brze tranzicije Lepojević se našao sam pred golmanom Budućnosti, uspeo da ga predribla i uputi loptu prema golu, kao iz zemlje iznikao je Đurković i sa same gol linije loptu izbacio u polje.

Situacija na terenu se okrenula, sada Studenti imaju više od igre, a u 29. minutu samo puka sreća spasla je goste da ne prime gol. Pavlović je sa 20 metara uputio snažan šut, lopta je usput okrznula Lučića, promenila pravac i prevarila nemoćnog Slavkovića, ali je završila kraj same stative. Tri minuta kasnije, Pavlović gađa ugao iz mnogo povoljnije situacije, golman Dobanovčana vrhovima prstiju loptu skreće u korner.  Kad su se domaći ispucali umalo nije došla do izražaja ubitačna levica Vučićevića, sa 13-14 metara snažnim udarcem uzdrmao je prečku gola Terzića u 36. minutu. Na odmor se ipak otišlo rezultatom 0:0, dopadljivoj igri u prvom poluvremenu jedino su nedostajali golovi.

Start drugog dela doneo je pogodak za domaće u 49. minutu. Lepu akciju Džodana i Lepojevića, rutinski je u pogodak pretvorio Pavlović i iskupio se za ranije promašaje. Dobanovčani posle primljenog pogotka kreću agilnije da igraju, smenjuju se akcije pred protivničkim šesnaestercem, ali tu i završavaju razbijajući se o čvrstu odbranu Studenata. Veoma blizu izjednačenju bili su u 70. minutu, Mihailović nije baš najbolje zahvatio loptu posle centaršuta Stojanovića, a bio je na svega desetak metara od gola.

Iz jednog od retkih kintranapada Pavlović je mogao da obezbedi pobedu domaćima, ali je bio neprecizan sa oko 12 metara udaljenosti. Visio je gol domaćih u vazduhu, gosti iz Dobanovaca su neprekidno napadali, ali bedem pred njihovim golom ostao je neprobojan. Ovom, više nego zasluženom pobedom, Studentski grad se popeo do 7. mesta sa bodom manje od današnjeg rivala koji se nalazi iznad njih.

Narednog vikenda na programu je 20. kolo kada će Studentski grad u goste Prvoj iskri u Barič, dok Budućnost dočekuje Sinđelić.

STUDENTSKI GRAD - BUDUĆNOST 1:0 (0:0)

STADION:FK Bežanija. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Gospavić Ivan. POM.SUDIJE: Rajković Miloš i Ljubojević Bogdan. STRELAC: Pavlović 49. (St.grad). ŽUTI KARTONI: Džodan i Kožović (St.grad), Vučićević (Budućnost).

STUDENTSKI GRAD: Terzić, Mladenović, Stefanović (Milošević), Krstović, Popadić, Kožović, Stojanović (Miletić), Knežević (Stanojčić), Pavlović, Džodan (Mrđenović), Lepojević (Gavrilović).
BUDUĆNOST: Slavković, Lučić, Donevski, Bakić (Aćimov), Vučićević, Stojanović, Zonjić, Tejić (Ajduković), Tenjović (N.Stegnjaja), Đurković (Milisavljević), Mihailović.

Brodarac 0 : 0 Jedinstvo
GSP Polet Dorćol 2 : 0 Rad
Teleoptik 1 : 0 Zvezdara
Sinđelić 1 : 0 Torlak
Studentski grad 1 : 0 Budućnost
Radnički 1 : 1 Prva iskra