Timok
Rad

Borcu šanse, Mladosti bodovi

26.10.2013 mediaportal.rs

U derbi utakmici 11.kola Prve lige Srbije fudbaleri Mladosti su savladali Borac sa 2:0 i učvrstili se na liderskoj poziciji. Oko 800 gledalaca po veoma lepom vremenu je posmatralo utakmicu u kojoj je Borac stvarao i promašivao šanse, a Mladost sve to surovo kaznila.

Već u 2.minutu stopostotna šansa za Borac. Mašović izbija oči u oči sa Jankovićem, ali golman Lučanaca sjajno interveniše. Samo minut kasnije pokušava Zoćević sa ivice kaznenog prostora, ali lopta završava pored gola. U 10.minutu Jevtović pravi sjajan prodor ulazi u kazneni prostor, ali je Janković ponovo na mestu. U 18.minutu pripretio je i Mašović sa nekih desetak metara iskosa, ponovo Janković siguran. Prvi udarac ka golu Petrića Lučanci su uputili u 19.minutu kada je šutirao Avramović, a Petrić lepom paradom hvata loptu. U 21.minutu u dobroj poziciji je Zoćević nakon dodavanja Boranijaševića, ali lopta leti visoko preko gola. U 37.minutu Mašović šutira sa 20 metara tik preko gola.

Borac je prvi put kažnjen za promašaje u 41.minutu. Maslać ruši Avramovića na ivici kaznenog prostora sa desne strane. Sledi uigrana kombinacija Lučanaca, koju posle dva neuspela pokušaja svojih saigrača Golemić pretvara u vođstvo od 1:0.

U nastavku utakmice manji broj prilika, jer su Lučanci zatvorili prilaze ka golu, vrebajući šansu iz kontra napada. U 62. minutu prilika za Borac, ali su udarci Jevtovića i Mašovića izblokirani, dok na kraju pokušaj Milojevića brani nesavladivi Janković. U 66.minutu Živković je lukavo izveo slobodan udarac sa 30 metara i za malo bio neprecizan. U 75.minutu Milunović propušta priliku za Mladost, kada je posle udarca iz ugla prebacio gol Petrića.

Pitanje pobednika je rešeno u 79.minutu. Maslać gubi loptu na centru terena, Živadinović vuče loptu, nesebično upošljava Milosavljevića, koji prebacuje Petrića za konačnih 2:0.

Do kraja utakmice nije bilo prilika za promenu rezultata, a akterima meča se mora odati priznanje na izuzetno fer i korektnoj borbi.

“Igrali smo dobro 40 minuta i po ko zna koji put propustili veliki broj izglednih šansi. Naš igrač potpuno nepotrebno pravi prekid iz koga primamo gol. Slično se desilo i u nastavku kada smo takođe sami kumovali primljenom golu. Čestitam fudbalerima Mladosti na zasluženoj pobedi i pokazali su da nisu slučajno lideri na tabeli“ - rekao je trener Borca Dejan Vukićević.

“Izuzetno sam zadovoljan možda i najvrednijom pobedom u dosadašnjem toku prvenstva. U prvom poluvremenu smo nadigrani, ali smo imali sreću da damo gol. Rekao sam igračima da se moramo u nastavku odužiti za tu sreću i sve su ispunili na terenu. I dalje idemo korak po korak, od utakmice do utakmice“ - zadovoljan je bio trener Mladosti Vladica Petrović.

PRVA LIGA SRBIJE 11.kolo: MLADOST – BORAC 2:0(1:0)

Stadion FK Mladost u Lučanima, gledalaca 800. Glavni sudija Boško Jovanetić (Užice), pomoćnici Vlade Jeremić (Priboj) i Žarko Obradović (Valjevo).

Strelci: Golemić u 41. i Milosavljević u 79.minutu za Mladost.

Žuti karton: Avramović (Mladost) i Đoković (Borac).

MLADOST: Janković, Petrović, Lazović, Golemić, Milunović, Avramović, Milosavljević (Bošković), Tešić (Pešić), Stojanović (Protić), Živadinović i Grujičić.

BORAC: Petrić, Boranijašević, S.Živković, Đoković, Maslać, Martinović (Rašković), Jovičić, Milojević (Šunjevarić), Zoćević, Jevtović i Mašović (D.Živković).