Crvena zvezda
Mladost

" I Dogodiše se dva gola", "Čarapani" srušili čačanske zebre

04.05.2015 Slavoljub Blagojević

"I dogodiše se dva gola" ovako je pred početak konferencije za štampu utakmicu prokomentarisao legendarni sportski novinar Ljubiša Marković Balta i zaista Napredak je prvi put ovog proleća  na jednoj utakmici postigao dva gola i pobedio  apsolutno zasluženo u utakmici koja je značila gotovo sve. Izgarali su igrači Napretka po terenu čitavih 90 minuta stvorili veliki broj šansi, pogodili i dva puta prečku ali ono najbitnije postigli dva gola i došli do pobede.

A počelo je velikom ofanzivom Kruševljana već u 5. minutu Dimitrov pravi slalom kroz odbranu gostiju po desnoj strani iz okreta šutira slabo  pa Bajić brani, samo minut kasnije Luković prvi put pokušava da svojim razornim šutem pogodi mrežu gostiju sa nekih 25 metara poludesno ali kapiten Maslać podmeće glavu i skreće tu loptu u korner za velike uzdahe oko 3500 navijača u Kruševcu. Sledi 17. minut korner za Napredak Paunović igra glavom za Lemajića koji šalje  loptu glavom tik kraj leve stative golmana Bajića.

Važna pobeda za veliku radost, fudbaleri Napretka slave na fotografiji Slobodana Simića

A onda u 18. minutu uzvraćaju Čačani Nikola Boranisavljević izborio se po desnoj strani za jednu ničiju loptu i onda sjajno prošao pored odbrane Napretka sam ka golu, ali je golman Napretka Jankovič sjajno ušao u šut i odbranio u situaciji  jedan na jedan. Do kraja poluvremena sve je bilo pod kontrolom Kruševljana. U 23. minutu Dimitrov ne pogađa iz voleja posle dobrog dodavanja Trujića na drugu stativu. Potom Luković sa desne strane centrira pogađa Lemajića ali ovaj sa 7-8 metara glavom preko gola. A onda potez utakmice Luković prima loptu na nekih 30 metara poludesno šutira kao iz katapulta vara Bajića koji je malo izasao, ali pogađa prečku odbija se o zemlju a u toj gužvi jedan igrač Borca igra rukom medjutim pištaljka Milana Jeremića ostaje nema.

Po desnoj strani odlično u 43.  minutu prodire Radulović upućuje oštar centaršut po zemlji na prvoj stativi tu loptu ka golu skreće Dimitrov i ona pogađa malu desnu mrežicu golmana Bajića za veliku radost Kruševljana i odlazak na odmor uz apsolutno zasluženo vođstvo.

Drugo poluvreme počinje ponovo ofanzivom domaćih ali onda stiže 53. minut  Rade Krunić odlično ubaca jednu loptu iza zadnje linije Kruševljana golman Janković i mladi napadač  zebri Ožegović nespretno reaguju i promasuju loptu ali tu je Đuro Zec koji to kažnjava za 1:1 i povike sa tribina "Matiću 0dlazi" upućene šefu stručnog štaba Kruševljana. Bilo je ponovo jasno da Napredak mora da konačno da dva gola desilo se to u 83. minutu. Lep centaršut sa leve strane Lemajić glavom nekako spušta do Trujića koji sa nekih 7-8 metara zakucava loptu u gol za pobedu, a pre toga inicijativa i šanse Kruševljana ali i briljantni  Janković koji u 78. minutu ponovo ulazi u šut brzonogom Jevtoviću i spasava mogući preokret. Na kraju, šta reći posle dužeg vremena videli smo u Kruševcu kladioničarskih 3 + i to i veliko srce igrača Kruševljana prelomili su utakmicu.

Posle dužeg vremena postigao gol - Nikola Trujić - foto: Slobodan Simić

NAPREDAK – BORAC 2:1 (1:0)
Strelci: 1:0 Dimitrov 43, 1:1 Zec u 52, 2:1,  Trujić 82. minutu. Stadion Mladost. Gledalaca: 3.500 . Sudija: Milan Jeremić (Beograd) 7. Opomenuti igrači: Lemajić (Napredak) – Gojković, Krunić, Jovančić (Borac). Igrač utakmice: Luković (Napredak)

NAPREDAK:Janković 7, Radulović 7, Urošević 7, Frimpong 7, Paunović 7 (Trajković 41) 7, Stanojević 6,5, Gobeljić 7 (Vučetić 60′) 6,5, Dimitrov 7 (Đoković 80′), Lemajić 7,5, Luković 7,5, Trujić 7,5.

BORAC: Bajić 6, Boranijašević 6,5 (Jevtović 65′), Gojković 7, Maslać 7,5, Krunić 6,5, Živković 6,5, Jovančić 7, Mutavdžić 6,5, Miletić 6,5, Ožegović 7, Zec 7 (Stojanović 88).

Veliki kamen sa srca pao je večeras svima onima kojima je Napredak u istom, pa tako i šefu stručnog štaba Slavku Matiću. Odigrali su njegovi puleni prvo poluvreme za udžbenike, u drugom doveli sebe u nezgodnu situaciju, ali na kraju pokazali kvalitet i u finišu došli do pobede. - Bila je ovo otvorena utakmica, sa dosta šansi. Mi smo u prvom delu bili bolji, imali dve prečke, postigli i taj gol, Borac na drugoj strani imao čistu situaciju. U nastavku je bilo izjednačeno, brzo su se gosti vratili u rezultatsku neizvesnost, ali su potom naši fudbaleri još jednom pokazali da imaju karakter i da sa pravom nose dres kluba kakav je Napredak, počeo je izlaganje na konferenciji za medije Matić.

U dahu je kormilar Čarapana nastavio, ne zaboravivši da čestita ni protivniku da pruženom otporu. - Bilo je teže nego što smo očekivali, ali to je zasluga Borca koji je došao ovde sa namerom da ugrozi naš gol i pokazao da se, poput nas, nezasluženo nalazi na trenutnoj poziciji na tabeli. Ipak, nismo nijednog trenutka sumnjali u pobedu, koju bih posvetio preminulom bratu Dejanu, kaže šef struke.