Silna Fontana na otvaranju sezone

Fudbaleri čačanske Fontane savladali su na otvaranju nove sezone u Valjevu domaći Rb sa 7:2. Domaći su poveli već u 7. minutu golom Radojčića. Od tog momenta strateg Fontane Markeljić odlučuje se za visok presing, a najbolju priliku da poravna rezultat propušta Dramićanin u 15. minutu nakon odlične akcije Fontane. Već u prvom minutu nastavka Spasojević topovski šutira sa 16 metara u nebranjeni deo Grujićeve mreže za 1:1. Nije se dugo čekalo na preokret. Samo dva minuta kasnije, uigrana akcija Ristanovića i Rackovića u kojoj je kapiten Čačana bio egzekutor. U 29. minutu kazneni udarac za Fontanu koji realizuje Ristanović. Već u sledećem napadu domaći smanjuju na 2:3 preko Simića. Odličnu igru na ovoj utakmici kapiten Ristanović kruniše sa još tri gola u mreži domaćih. U poslednjih minutu gol na debiju postiže odlični Ninoslav Dramićanin.

- Želeo bih da pohvalim ekipu na čelu sa trenerom Markeljićem. Ova mlada ekipa pokazala je karakter, jer je posle zaostatka na poluvremenu uspela da preokrene rezultat i na kraju ubedljivo trijumfuje. Mi se već okrećemo sledećem rivalu i novom gostovanju u Kragujevcu protiv Ekonomca, ističe kapiten Ristanović.

KMF RB VALJEVO – KMF FONTANA ČAČAK 2:7 (1:0)

Delegat: Veselinović (Valjevo), sudije: Pavlović i PodrašÄ‡ić (Požega), gledalaca: 100

Strelci: Radojčić i Simić za Rb, a Ristanović (5), Spasojević i Dramićanin za Fontanu.

RB VALJEVO: Grujić, Radojčić, Klanac, Petrić, Jović, Živanović, Begović, Popović, Cvetanović, Milićević, Simić, Visić. Trener: Kolić

FONTANA: Teofilović, Stevanić, Dramićanin, Spasojević, Ristanović, Ćetenović, Jovanović, Racković, Melentijević. Trener: Markeljić